Dağlıca'da şantiyeye PKK baskını: 2 ölü, 2 yaralı

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Dağlıca bölgesinde güvenlikli yol inşaatında çalışanların bulunduğu şantiyeye bir grup PKK'li saldırdı. Şantiyede çalışan 2 işçi yaşamını yitirdi, 1'i ağır 2 işçi de yaralandı. Tunceli'de de jandarma karakoluna PKK'liler tarafından taciz ateşinde bulunuldu. Olayda can kaybı ve yaralanan olmadı.
Yayınlanma tarihi: 26 Ağustos 2016 Cuma, 13:55

Olay, bugün sabah saatlerinde Hakkari'nin Yükeskova İlçesi'ne bağlı Dağlıca bölgesinde meydana geldi. Güvenlikli yol inşası yapan özel bir firmaya ait şantiyeye, bir grup PKK'li tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı yapıldı.

Saldırıda, şantiyede çalışan 2 işçi hayatını kaybederken, 1'i ağır 2 işçi de yaralandı. Yaralılar helikopterle Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kalıdırılırken, PKK'lilerin yakalanması için bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

TUNCELİ'DE KARAKOLA SALDIRI

Tunceli'de jandarma karakoluna PKK'liler tarafından taciz ateşinde bulunuldu. PKK'liler, güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine ormanlık alana kaçarken, bölgede operasyon başlatıldı

Edinilen bilgilere göre, Tunceli merkeze bağlı Geyiksuyu köyünde bulunan Jandarma Karakol Komutanlığı'na bugün saat 10.00 sıralarında PKK'li bir grup terörist tarafından uzun namlulu silahlarla taciz ateşinde bulunuldu.

Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine PKK'liler ormanlık alana kaçtı. Bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ