Mehmet Müezzinoğlu yeniden bakan oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Mehmet Müezzinoğlu atandı. İçişleri Bakanlığı'na getirilen Süleyman Soylu'nun yerine, eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu atandı.
Yayınlanma tarihi: 31 Ağustos 2016 Çarşamba, 20:57

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Mehmet Müezzinoğlu atandı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'ı Cumhurbaşkanlığı Saray''nda kabul etti.

Başbakan Binali Yıldırım görüşmenin ardından yaptığı açıklamada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Mehmet Müezzinoğlu atandığını açıkladı. Başbakan, Efkan Ala'nın İçişleri Bakanlığı'ndan ayrıldığını, Efkan Ala'nın yerine Süleyman Soylu'nun bu göreve getirildiği duyurdu.

MEHMET MÜEZZİNOĞLU YENİDEN BAKAN

Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanlığı görevine gelmesinin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na ise Mehmet Müezzinoğlu atandı.

Binali Yıldırım'ın açıklaması şu şekilde;

"İçişleri Bakanımız Bursa Milletvekili Efkan Ala'nın istifasıyla boşalan Bakanlığa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, boşalan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına da Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu atanmıştır"

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Binali Yıldırım, Mehmet Müezzinoğlu, Efkan Ala, Süleyman Soylu