HDP Eş Genel Başkanları ve 6 vekil ifadeye çağrıldı

Cumhuriyet Başsavcılığı HDP Eş Genel Başkanı Selahatin Demirtaş ve Figen Yüksekdağı'n da aralarında bulunduğu HDP'li 8 milletvekilini ifadeye çağırdı.
DHA
Yayınlanma tarihi: 21 Eylül 2016 Çarşamba, 17:19

[Haber görseli]HDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasının ardından, Van Cumhuriyet Başsavcılığı daha önceki dönemlerde Van'da düzenlenen çeşitli etkinliklere katılan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile birlikte 6 milletvekiline ifade için davetiye gönderdi.

Van'da yapılan etkinliklerdeki konuşmalarda suç unsuru tespit eden ve PKK'lilerin cenazesine katılan milletvekilleri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı soruşturma kapsamında Demirtaş ve Yüksekdağ ile birlikte, HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, HDP Van milletvekilleri Lezgin Botan, Adem Geveri, Bedia Özgökçe Ertan, Tuğba Hezer Öztürk ve Nadir Yıldırım'ı ifadeye çağırdı. Eş Genel Başkanlar Demirtaş, Yüksekdağ ve 6 milletvekili savcılığa 'Terör örgütü propagandası yapmak' ve 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçlarından ifade verecek.
A+ A-