Kapat
A+ A-

Cumhuriyet'e desteğe gelmek isteyenlere Şişli'de polis müdahalesi

HDP Eş Genel Başkanları ve milletvekillerinin tutuklanmasını protesto etmek için binlerce kişi Şişli Camii'de toplandı. Basın açıklamasının ardından Cumhuriyet gazetesine yürümek isteyenlere polis tazyikli su, biber gazı ve plastik mermilerle müdahalede bulundu. Çok sayıda kişi gözaltına alındı.
Yayınlanma tarihi: 5 Kasım 2016 Cumartesi, 16:27

[Haber görseli]

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanlarının ve milletvekillerinin tutuklanmasını binlerce kişi Şişli'de toplanarak protesto etti. Protesto gösterisine çok sayıda siyasi parti ve demokratik kitle örgütü de katıldı.

[Haber görseli]Şişli'de plastik mermili müdahale anı kamerada - VİDEO
[Haber görseli]


Eylemin ardından polisin güvenlik şeridine aldığı Cumhuriyet gazetesine doğru yürümek isteyen yurttaşlara polis müdahalede bulundu. Bir polis helikopteri de müdahaleye havadan destek verdi. Polisle birlikte sivil giyimli kişilerin de eylemcilere saldırdığı bildirildi. Polisin müdahalesinde çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Şişli'de anneye biber gazı... - VİDEO
[Haber görseli]

Şişli'de tutuklamalara tepki gösterenlere polis müdahalesinden ilk görüntüler

Polis, güvenlik kordonuna aldığı Cumhuriyet gazetesine girişleri bir süre engelledi. Bu sırada gazetemizin önüne kurulan polis barikatında bir kişi gözaltına alındı. Çok sayıda yurttaş polis müdahalesinden etkilendi.

[Haber görseli]

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler