Kapat
A+ A-

AKP'li belediyenin dağıttığı kitaptan: Hanımlar mecbur kalmadıkça taksiye binmesin

Gaziantep'te AKP'li Şahinbey Belediyesi'nin dağıttığı 'Kadın ve aile ilmihali' kitapta "Bir hanımın mecbur kalmadıkça taksiyi tercih etmemesi en güzelidir" ifadeleri yer aldı.
Yayınlanma tarihi: 06 Ocak 2017 Cuma, 14:08

[Haber görseli]

Belediyenin dağıttığı kitapta, kadınlarla ilgili taksiye mecbur kalmadıkça yalnız başlarına binmemeleri gerektiğini yazdı. Eğer kadınlar taksiye binerse de arka koltuğa binmelerini yazan kitapta, "Bir hanımın mecbur kalmadıkça taksiyi tercih etmemesi en güzelidir" ifadeleri yer alıyor. OdaTV'nin haberine göre, kitapta "Fuhuş kapısı önce bakışla aralanır" sözleri de bulunuyor.

'NİŞANLILAR BİRBİRİNE DOKUNMAMALI'

Yazarı Mehmet Paksu olan Kitap, nişanlı çiftlerin birbirlerine dokunmaması gerektiğini, bir araya geldiklerinde ise ortamda üçüncü bir kişinin daha olması gerektiğini savunuyor.

'TELEVİZYON, FUTBOL VE PİYANGO UYUŞTURUCU'

Televizyonu 'uyuşturucu' olarak tanımlayan kitap, TRT'yi de bu uyuşturucunun bir parçası olarak nitelendiriyor. Televizyonun ardından dergi ve gazetelerin de "uyuşturucu" olduğu belirtiliyor. Kitap 'resmi uyuşturucular' olarak da futbol ve piyangoyu sıraladı.

Söz konusu kitap Şahinbey Belediye Meclisi'nde de tartışmaya yol açtı. CHP'li Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, Belediye Meclis Başkanı'na kitabı göstererek inceleme başlatılmasını istedi. Kitaptan bölümler okumak isteyen Kalkan'a Meclis Başkanı izin vermedi. Başkan, itirazını yazılı yapmasını isteyerek Kalkan'ın konuşmasını engelledi.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler