8 Mart için yola çıkan kadınları taşıyan otobüs kaza yaptı: 7 ölü, 34 yaralı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlaması için yola çıkan Türk Metal Sendikası 1 No'lu Şube üyesi kadınları taşıyan otobüs kaza yaptı. Bursa'daki kazada 7 kadın öldü, 34 kişi yaralandı.
DHA / İHA
Yayınlanma tarihi: 7 Mart 2017 Salı, 12:04

Ankara’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamasına giden Türk Metal Sendikası 1 No’lu Şube üyesi kadın işçiler 4 otobüsle Bursa'dan yola çıktı.

Bursa'nın İnegöl ve Bilecik'in Bozüyük ilçeleri arasındaki Osmaniye Köyü Mezitler Mevkii'nde gelindiğinde sürücü Mehmet Tüzün yönetimindeki 16 KT 064 plakalı otobüsün direksiyon kontrolünü yitirdi.

Devrilen otobüste ilk belirlemelere göre 7 kadın öldü, 34 kişi yaralandı. Yaralılar, kaza yerine sevk edilen ambulanslarla, hastanelere kaldırıldı.

Devrilen otobüste yaşamını yitiren kadın işçilerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarına giden Bursa’da otomotiv yan sanayi üretimi yapan Yazaki ve Delphi fabrikalarında çalıştıkları öğrenildi.

YAŞAMINI YİTİREN İŞÇİLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Kazada ölenlerin Leyla Çiçek, Refika Barışsever, Özlem İnan, Fatma Hacıoğlu, Güleydan Sezer, Elvan Mutlu ve Leyla Yalçın olduğu açıklandı.

Bu arada, kaza yerine Türk-İş 8’inci Bölge Temsilcisi Sabri Özdemir de geldi. Özdemir, yaptığı açıklamada, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Türk Metal Sendikası’nın Ankara’da düzenlediği kurtultaya katılmak üzere fabrikalarımızdan kadın üyelerimizi taşıyan otobüs elim bir kaza yapmış. 7 arkadaşımızı maalesef kaybettik. Ölenlere rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorumr" dedi.

Kazada yaralananların tedavileri de İnegöl ve Bozüyük’teki hastanelerde devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da İnegöl Devlet Hastanesi’ne gelerek yaralılarla görüşeceği bildirildi

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Mehmet Müezzinoğlu