A+ A-

Maçka Parkı’ndaki nöbete DİSK desteği

Yağmura rağmen nöbete katılım yüksek oldu. DİSK Başkanı Beko, yarın Kılıçdaroğlu’nun Ankara’daki kortejine katılacaklarını duyurdu.
Yayınlanma tarihi: 18 Haziran 2017 Pazar, 20:50

[Haber görseli]

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla Maçka Demokrasi Parkı’nda başlatılan “Adalet Nöbeti”nin 4. günü geride kaldı. DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Berberoğlu’nun tutuklanması ile başlayan adalet yürüyüşünün bütün tutuklu gazetecilere, sendikacılara, milletvekillerine ve siyasetçilere özgürlük ile sonuçlanmasını umut ettiklerini ve yarın Ankara’da yürüyüşe katılacaklarını söyledi.

Maçka Demokrasi Parkı’nda başlatılan “Adalet Nöbeti”ne dün yağan yağmura karşı yüzlerce yurttaş katılarak destek verdi. Yağmur nedeniyle planlanan program gecikmeli olarak başlarken DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, “Adalet halkın ekmeğidir, işçilerin geleceğidir” pankartıyla parka girdi. Burada konuşan Kani Beko Türkiye’nin dört bir yanında başlayan adalet nöbetlerini selamladıklarını belirterek, “Saraylar büyüdükçe küçülen adalet, bu ülkenin geleceğini tehdit eder hale gelmiştir” dedi. Adalet kavramıyla sadece hukuk önünde eşitlik değil, toplumsal eşitlik istediklerini söyleyen Beko, “Özgürlüğün, barışın ve demokrasinin teminatı adalet, adaletin teminatı ise eşitliktir. Yani adalet halkın ekmeğidir, işçilerin geleceğidir. Adaletin olmadığı yerde işçilerin hakları gasp edilmekte, halkın ekmeği çalınmaktadır. Adalet olmazsa demokrasi olmaz. Adalet olmazsa barış olmaz”diye konuştu. Kani Beko salı günü de DİSK’e bağlı sendikalarla Ankara’dan İstanbul’a adalet yürüyüşünü başlatan Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarıyla birlikte olacaklarını belirtti. Cemal Canpolat bugün Ankara’ya İstanbul milletvekilleri, parti meclisi üyeleri, ilçe başkanları ve 14 belediye başkanıyla birlikte Kılıçdaroğlu’nun yanında yürüyeceklerini söyledi.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Kemal Kılıçdaroğlu

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler