HDP'li Paylan, yeni Spor Bakanı'na Terim'i sordu

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın yanıtlaması talebiyle Fatih Terim'e ilişkin önerge verdi.
Yayınlanma tarihi: 21 Temmuz 2017 Cuma, 13:16

[Haber görseli]HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, göreve yeni başlayan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın yanıtlaması talebiyle Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in Alaçatı'da iki damadı ve korumasıyla mekan bastığı haberlerine ilişkin soru önergesi verdi.

Evrensel'in haberine göre, Terim’in restoranın sahibi ve beş çalışanını darbettiği haberlerinin basına yansımasının ardından düzenlediği basın toplantısında “Gittim gereğini yerine getirdim, pişman değilim. Bir daha olsa, bir daha yaparım” dediğini söyleyen Paylan, Bakan Bak’a “Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in görevden alınması için girişimde bulunacak mısınız?” diye sordu.

Türkiye futbolunu temsil eden bir kişinin hukuka başvurmak yerine cebir yoluna başvurmasının uygun bulunup bulunmadığını soran Paylan, “Fatih Terim’in yönetimi altındaki Milli Takım futbolcularının sıklıkla şiddet olaylarına karışmasında, Fatih Terim’in rol modelliğinin etkisi olduğunu düşünüyor musunuz?” dedi.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Osman Aşkın Bak, Fatih Terim, Garo Paylan