Suudi Arabistan, Yemen'de otel vurdu: En az 60 ölü

Yemenli yetkililer Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun başkent Sana yakınlarındaki hava saldırısında bir oteli vurduğunu duyurdu. Aralarında siviller ve Şii Husi hareketi mensuplarının olduğu yaklaşık 60 kişinin öldüğü belirtiliyor.
Yayınlanma tarihi: 23 Ağustos 2017 Çarşamba, 12:23


[Haber görseli]Yemen'de bir otele hava saldırısı düzenlendi. Yerel medya kaynakları Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun bu sabah gerçekleştirdiği hava saldırılarında ölenlerin sayısının yaklaşık 60 olduğunu duyurdu.

[Haber görseli]

Reuters ise ölü sayısını en az 35 olarak duyurdu
Başkent Sana'ya 35 km uzaklıkta bulunan Arhab bölgesindeki otelin koalisyon güçlerince neden vurulduğu belirsiz. Görgü tanıklarından aktardığına göre Kaa el Kaidhi mahallesinde iki katlı otel, saldırı sonucu tamamen yıkıldı. Saldırının Suudi Arabistan tarafından gerçekleşmiş olabileceği düşünülürken Yemen'de İran'a müttefik Husiler ile savaşmakta olan Suudi liderliğindeki koalisyon sözcüsü yorumda bulunmadı. Reuters, raporları bağımsız bir şekilde doğrulayamağını belirtirken saldırı sonucu en az 30 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Suudi Arabistan, Körfez ülkeleriyle birlikte 26 Mart 2015'ten bu yana Yemen'i havadan bombalıyor.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ