Kapat
A+ A-

Bayrampaşa'da AVM'de yakalanan IŞİD'liler tutuklandı

İstanbul Bayrampaşa'da geçtiğimiz Cumhuriyet Bayramı'ndan bir gün önce bir AVM içerisinde bomba ve bomba düzenekleriyle, canlı bomba yelekleri ve silahların bulunduğu bir otomobil ve motosikletle yakalanan ve bu akşam saatlerinde mahkemeye sevk edilen 2'si kadın 4 IŞİD bombacısı tutuklandı.
Yayınlanma tarihi: 10 Kasım 2017 Cuma, 22:48

[Haber görseli]

Cumhuriyet Bayramı'nı kana bulama planı içerisinde eyleme geçemeden İstanbul TEM ekiplerince yakalanarak etkisiz hale getirilen Mücahit ve Sezen Pekdemir ile Can ve Hatice Yenil isimli evli çiftler 12 günlük bir sorgunun ardından akşam saatlerinde İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

Yakalandıkları AVM'nin emanetine bıraktıkları 4 mikrodalga fırının içerisinde bulunan 4 bombanın yanısıra 63 adet bomba ve canlı bomba yelekleriyle yakalanan IŞİD'lilerin olay öncesi çocuklarını yanlarına bıraktıkları Başakşehir'deki bir çiftte soruşturma kapsamında gözaltına alınıp adliyeye sevk edildi.

TUTUKLANDILAR

Gözaltına alınan çift adli kontrol şartıyla serbest kalırken IŞİD'liler Mücahit ve Sezen Pekdemir ile Can ve Hatice Yenil sevk edildikleri mahkemece tutuklanıp cezaevinde gönderildiler.

İFADE VERMEDİLER

Afganistan kamplarında bomba ve suikast eğitimi alan ve örgüt talimatıyla harekete geçtiği öğrenilen Can Yenil tarafından yapıldığı belirlenen bombaların incelemesi sürerken 2'si kadın 4 IŞİD'li susma haklarını kullanıp ifade vermedikleri öğrenildi.

EVLERİNİ ATEŞE VERMİŞLERDİ

Planladıkları eylemi gerçekleştirmek için harekete geçmeden önce Esenyurt ve Arnavutköy'deki bomba ve bomba düzeneklerinin yapıldığı evlerini ateşe verdikleri tespit edilen IŞİD'lilerin, planladıkları saldırılardan önce keşif yaptıkları ve keşif esnasında yanlarında çocuklarının bulunduğu da tespit edilmişti.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler