Kapat
A+ A-

Mustafa Sandal, BP'den istediği tazminatı 3 milyona TL'ye çıkardı

Mustafa Sandal 2013-2016 yılları arasında geçerli olmak kaydıyla, akaryakıt şirketi BP'ye açtığı 65 bin liralık tazminat davasında tutarı 3 milyon liraya çıkardı.
Yayınlanma tarihi: 22 Mart 2018 Perşembe, 17:10

Mustafa Sandal 2013-2016 yılları arasında geçerli olmak kaydıyla, akaryakıt şirketi BP ile reklam yüzü anlaşması yaptı. 4 yıl için 5 milyon 452 bin lira aldı. 31 Aralık 2016'da reklam sözleşmesi sona eren Sandal bu tarihten sonra BP'nin fotoğraflarını ve reklam afişlerini akaryakıt istasyonlarında kullanmaya devam ettiğini ileri sürerek 50 bin maddi 15 bin manevi tazminat isteyerek dava açtı.


Fikri Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde dün görülen davaya Mustafa Sandal'ın avukatı Ahu Ülgen ile BP'nin avukatı Şevda Şenoy katıldı. Avukat Ahu Ülgen, Sandal'ın fotoğraflarının, reklam afişlerinin, reklam filmi ve görüntülerinin kullanılmasıyla ilgili noter tespiti yaptırdıklarını belirterek, istedikleri tazminat miktarının bir milyon TL olduğunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na göre de 3 katı verilmesini yani 3 milyon TL tazminat talep ettiklerini belirtti.


BP ise davanın reddini isteyerek, Mustafa Sandal'ın istediği 3 milyon TL tazminat için harç yatırması gerektiğini belirtti. Mahkeme dosyayı bilirkişiye göndererek erteledi.

Kaynak: Habertürk

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Mustafa Sandal

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler