Kapat
A+ A-

Salih Mirzabeyoğlu'na tahliye

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, İBDA/C davasından hükümlü, kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Salih İzzet Erdiş'in yeniden yargılanmasına karar vererek, tahliye etti.
AA
Yayınlanma tarihi: 22 Temmuz 2014 Salı, 17:00

[Haber görseli]

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, İBDA/C davasından hükümlü, kamuoyunda “Salih Mirzabeyoğlu” olarak tanınan Salih İzzet Erdiş’in yeniden yargılanmasına karar vererek, tahliye etmişti. Mirzabeyoğlu, cezaevinden detahliye edildi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Salih Mirzabeyoğlu olarak tanınan yazar Salih İzzet Erdiş hakkında yeniden yargılama kararı verdi. Mahkeme yeniden yargılama kararına, yeni ortaya çıkan tanık beyanları ve delilleri gerekçe gösterdi.

Mahkeme ayrıca bundan sonraki yargılama sürecinin tutuksuz olarak devam etmesi için oy birliği ile Mirzbeyoğlu’nun tahliyesine karar verdi.

“Salih Mirzabeyoğlu” olarak bilinen İBDA/C davası hükümlüsü Salih İzzet Erdiş, cezaevinden tahliye edildi.

28 Şubat sürecinden sonra 1999′da tutuklanan Mirzabeyoğlu, 16 yıldır Bolu F Tipi Cezaevinde İBDA-C adlı bir örgütün lideri ve tek üyesi olduğu gerekçesiyle müebbet hapis cezası çekiyordu.

Mahkeme yeniden yargılama kararına, yeni ortaya çıkan tanık beyanları ve delilleri gerekçe gösterdi. 28 Şubat sürecinde Salih Mirzabeyoğlu, İBDA-C davasından önce idama, idam cezasının kaldırılmasının ardından ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilmişti. Mirzabeyoğlu’nun Bolu Cezaevi’nden tahliye edilmesi bekleniyor.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler