Kapat
A+ A-

Kılıçdaroğlu'ndan Çınardere mağdurlarına tapu sözü

AKP’li Pendik Belediyesi tarafından yıllardır her seçim döneminde “Tapularınızı vereceğiz” vaadiyle oyalanan, Pendik Çınardere mahalle halkıyla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çınardere mağdurlarına Tapularını vereceği sözünü verdi.
Yayınlanma tarihi: 02 Haziran 2018 Cumartesi, 20:32

[Haber görseli]

Pendik Çınardere mahalle halkıyla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çınardere mağdurlarına Tapularını vereceği sözünü verdi. Gerçek Gündem'in haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Ben burada yaşayan bütün kardeşlerime söz veriyorum. Sözüm sözdür hepiniz tapunuza kavuşacaksınız. Hepinize tapunuzu vereceğim. 

Siz buraya emek harcadınız burada çalıştınız, burada ürettiniz burada ürettiniz, burada dertleştiniz, burada hikayeler anlattınız, burada acılarınız oldu sevinçleriniz oldu, burada düğünleriniz oldu. Burası sizin hakkınız zaten. Birisinin size hakkınızı teslim etmesi lazım, siz başka bir şey istemiyorsunuz ki, hakkınızı bu topraklar sizin hakkınızdır, bu topraklar sizin hakkınız olduğu için biz de size her türlü desteği vermek ve yanınızda olmak zorundayız” dedi

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü “Bu siyasetin dışında bir şey, insan olmanın gereği sizin hakkınıza sahip çıkmaktır, bende sizin hakkınıza sahip çıkacağım.

Bu insanlar 60 yıldır burada oturuyorlar. Düğünleri burada oldu, çocuklarını buradan askere gönderdiler, hatıraları burada sevinçleri burada. Bu insanları başka bir yere sürmek kadar insanın vicdanını sızlatacak başka bir şey olamaz.

Bu ansalnlar burada evlerinde huzur içinde yaşamak istiyorlar. Biz bu mahallede de Türkiye’de de huçur istiyoruz. Onlara söz verdim sözümün sonuna kadar arkasında duracağım. Onlar burada tapularına kavuşacaklar, evlerine kavuşacaklar ve bende Kemal Kılıçdaroğlu olarak evimde ranat uyuyacağım” dedi.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Kemal Kılıçdaroğlu

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler