A+ A-

Arzu Film'den 'Tosun Paşa' filmi için izin vermediği iddialarına yanıt

Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar'ın, Yeşilçam'ın unutulmaz filmi 'Tosun Paşa'yı yeniden çekmek için Arzu Film'e başvurduğu ancak izin alamadıkları öne sürülmüştü. Arzu Film'den açıklama geldi.
Yayınlanma tarihi: 1 Mayıs 2018 Salı, 09:20

[Haber görseli]

Hürriyet'ten İsmail Bayrak'ın haberine göre Türkiye’nin iki önemli komedyeni Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar gözünü Yeşilçam’a, üstelik de aynı filme dikti. Kartal Tibet’in yönettiği, Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit, Müjde Ar ve Ayşen Gruda’nın rol aldığı 1976 yapımı “Tosun Paşa”yı yeniden çekme talebiyle Arzu Film’e başvurduğu ortaya çıktı. Ancak iki girişimden de sonuç çıkmadı.

[Haber görseli]


FERDİ EĞİLMEZ “HAYIR” DEDİ

Şahan Gökbakar’ın yeni “Recep İvedik”e başlamadan önce Tosun Paşa’yı çekme talebini değerlendiren Ferdi Eğilmez, babası Ertem Eğilmez’in filmlerinin yeni versiyonuna sıcak bakmadığı gerekçesiyle söz konusu teklifi kibarca reddetti. Cem Yılmaz’ın da aynı taleple Ferdi Eğilmez’in kapısını çaldığı, ancak onun da “Hayır” yanıtı aldığı öğrenildi.

[Haber görseli]

ARZU FİLM YALANLADI

Arzu Film'in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada "Daha bir kaç gün önce basında çıkan asılsız ve metnetsiz haberlerden şikayet etmiştik ama iyice abartı olmuş gibi.. Ne bize gelen böyle bir talep var ne de bu konuda bizi arayıp soran bir basın mensubuna böyle bir verdiğimiz röportaj var. " denildi.

Cumhuriyet İMECESİ