Yurt genelinde büyük operasyon: Onlarca gözaltı

Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Bursa'da onlarca kişi gözaltına alındı.

Yayınlanma: 26.11.2018 - 10:35
Abone Ol google-news

Ankara, Diyarbakır, Bursa ve İzmir'de düzenlenen polis operasyonlarıyla, aralarında Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri (SES) Genel Başkanı Gönül Erden ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski milletvekili Mülkiye Birtane’nin de olduğu onlanrca kişi gözaltına alındı. 

Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Bursa’da yapılan polis operasyonları ile çok sayıda sendikacı ve siyasetçi, bulundukları adreslerde gözaltına alındı.

Ankara

Ankara’daki operasyonda SES yönetici ve üyeleri ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜMBEL-SEN) ve HDP ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yönetici ve üyeleri gözaltına alındı.

Ankara'da SES Eş Genel Başkanı Gönül Erden, SES emekli üyesi Ramazan Taş, TÜM BEL-SEN Genel Sekreteri Yılmaz Yıldırımcı, TÜM BEL-SEN Merkez Yürütme Kurulu üyesi Adem Kaya, TÜM BEL-SEN Denetleme Kurulu Başkanı Yusuf Güler, HDP eski il yöneticisi Bahadır Demircan, HDP Yenimahalle eski İlçe Eş Başkanı Mahabat Akın, HDP Çankaya eski ilçe yöneticisi Davut Çalışır, Haydar Üstündağ, Zeki Işıl, Lezgin Kutup, Aydın Keleş gözaltına alındı.

Diyarbakır

Diyarbakır’da ise, HDP Kars eski Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Divan Üyesi Mülkiye Birtane, evine yapılan baskın sonrası gözaltına alındı. Birtane’nin merkez Yenişehir ilçesindeki adresine giden polisler evde arama yaptı. Ardından gözaltına alınan Birtane, İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

İzmir

İzmir’de yapılan operasyonlarda da HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Mahfuz Güleryüz ve Parti Meclisi (PM) üyesi Gülay Gün Bilici'nin de aralarında bulunduğu 20’i aşkın isim gözaltına alındı. Güleryüz, Ankara’da yapılacak olan MYK toplantısına katılmak için gittiği Adnan Menderes Havaalanı’nda  gözaltına alındı.

PM üyesi Bilici ve HDP Menemen İlçe Yöneticisi Mustafa Aydın ile parti üyesi Katibe Ekyüce'nin de bulunduğu isimler ise evlerine yapılan baskınların ardından gözalatına alınıp, İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube’ye götürüldü.

Bursa

Bursa’da adreslerine yapılan baskınlarda Atakan Bozkurt, Merve Yıldırım ve ismi öğrenilemeyen bir kişi gözaltına alınıp, İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler