AKP Bilecik Belediye Başkan adayı Mustafa Yaman kimdir? Mustafa Yaman kaç yaşında, nereli?

Mustafa Yaman, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi'nde AKP Bilecik Başkan adayı olarak gösterildi. AKP Bilecik Belediye Başkan adayı Mustafa Yaman kimdir? Mustafa Yaman kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma: 18.01.2024 - 15:26
AKP Bilecik Belediye Başkan adayı Mustafa Yaman kimdir?  Mustafa Yaman kaç yaşında, nereli?
Abone Ol google-news

AKP Bilecik Belediye Başkan adayı Mustafa Yaman oldu. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçiminde Bilecik Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Mustafa Yaman'ın yaşamı merak ediliyor.

MUSTAFA YAMAN KİMDİR?

Mustafa Yaman 1968 yılında Bayırköy`de dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini Bayırköy İlköğretim Okulu`nda tamamladıktan sonra lise eğitimini Bilecik Teknik Lise ve Endüstiri Meslek Lisesi`nde bitirdi. 2018 yılı Temmuz ayında ,Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin iki yıl süreli Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü,Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programından mezun oldu. 1988-1990 yılları arasında askerlik görevini yerine getirdikten sonra 1990 Temmuz ayında Tekersan Jant Fabrikası`nda elektrik bakımcısı olarak işe başladı. 2002 yılında Bozüyük`e kurulan sendikaya şube başkan yardımcısı olarak seçildi. Evli ve iki çocuk babası olan Mustafa Yaman, 29/03/2009 da yapılan yerel seçimlerde Bayırköy Belediye Başkanı olarak seçildi. Son yerel seçimle birlikte üç kez üst üste Bayırköy Belediye Başkanı olarak seçilen Mustafa Yaman, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçiminde Bilecik Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler