Bir yalan daha ortaya çıktı: Depremzedelerin çadırını AKP’li belediye sökmüş!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesi Öksüzlü köyünde CHP'ye oy vermediği için CHP'li belediyenin köye verdiği çadırları topladığı iddialarının doğru olmadığını belirtti. Depremzedelerin çadırlarını AKP’li Dulkadiroğlu Belediyesi'nin söktüğü ortaya çıktı.

Yayınlanma: 20.05.2023 - 23:26
Bir yalan daha ortaya çıktı: Depremzedelerin çadırını AKP’li belediye sökmüş!
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, bugün CHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı tarafından düzenlenen '13. Cumhurbaşkanlığı Seçimi İstişare Toplantısı'nda; Dulkadiroğlu ilçesi Öksüzlü köyünde CHP'ye oy vermediği için CHP'li belediyenin köye verdiği çadırları topladığı ve AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'nin deprem bölgesindeki yardımları kestiği yönündeki iddialarına tepki gösterdi.

Söz konusu iddiaları yalanlayan Öztunç, şunları söyledi:

6 Şubat depreminde her eve dokundu, bir cenaze çıktı ama beyler, 14 Mayıs akşamı Maraş sokaklarında cirit attılar, Maraş sokaklarında davul zurna çaldılar. Bunu yaptılar, bunu kapatmak için de yine başka iftira atmaya başladılar. Neymiş? Kahramanmaraş'ta depremzedelere gönderilen yardımları birileri haram ediliyormuş. Baktık şöyle, kim bunlar diye. Kim bunlar? Üç dört tane video var sosyal medyada. İkisi Ak trol çıktı. Adamın geçmiş paylaşımlarına bak, Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafları var. Adam AK Partili. Dümen kurmuşlar. Neymiş? Maraş Dulkadiroğlu ilçesi, Öksüzlü köyünde CHP'li belediye çadır göndermiş, sözde CHP'ye oy çıkmadı diye aynı CHP'li belediye gidip çadır söküyormuş.

ÇADIR YALANININ ALTINDAN AKP'Lİ BELEDİYE ÇIKTI 

Değerli arkadaşlar, bahsedilen Öksüzlü köyünde çıkan oy; AK Parti 5, CHP 109. Hani güya AK Parti'ye oy verdiği için çadır sökülmüş dediler ya. Tayyip Erdoğan 6, Kemal Kılıçdaroğlu 109. Bir video yayınlıyorlar. AK troller yazıyor. Diyorlar ki; köyde CHP'ye oy çıkmadı. CHP'li belediye çadırları söktü. Bahsedilen belediye Dulkadiroğlu belediyesi; AK Parti'de CHP'de değil. Neresini düzelteceğiz arkadaşlar? Böyle bir yalanla Maraşlıyı kandırıyorlar.

"UTANMADAN YALAN SÖYLÜYORSUNUZ"

Utanmadan birileri çıkıyor, bununla ilgili açıklama yapıyor. Kim Ticaret Odası? Ey Ticaret Odası başkanı, seçim akşamı davul zurna halay çekilirken neden aklın başında değildi senin? Birileri bir yalan söylüyor, sen o yalanın peşine düşüyorsun. Ayıp değil mi? Ülkenin Cumhurbaşkanı da diyor ki; çadır söktü CHP. Bugün gelip, bu yalanı söyleyecek Maraş'ta. Bir Cumhurbaşkanı yalan söyler mi? Bir Müslüman yalan söyler mi arkadaşlar? Yalan söylüyor. 'Köyde CHP'ye oy çıkmadı diye CHP'li belediye çadır söküyor', kardeşim köydeki oyların hepsi CHP'ye çıkmış. Söken belediye de Dulkadiroğlu, AK Partili belediye, senin belediyen. Utanmadan yalan söylüyorsunuz."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler