CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu kimdir? Bülent Nuri Çavuşoğlu kaç yaşında, nereli?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 3’ü büyükşehir 9 il dahil 126 seçim çevresinde belediye başkan adaylarını açıkladı. CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu oldu. Yurttaşlar, Bülent Nuri Çavuşoğlu'nun kim olduğunu araştırmaya başladı. Peki, CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu kimdir? Bülent Nuri Çavuşoğlu kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma: 27.01.2024 - 11:37
CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu kimdir? Bülent Nuri Çavuşoğlu kaç yaşında, nereli?
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in başkanlığında önce Merkez Yönetim Kurulu (MYK), ardından da Parti Meclisi (PM) toplandı. Bazı il ve ilçerde belediye başkan adayları belli oldu. CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu  oldu. Peki, CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu kimdir? Bülent Nuri Çavuşoğlu kaç yaşında, nereli?

BÜLENT NURİ ÇAVUŞOĞLU KİMDİR?

CHP Denizli Büyükşehir Belediye başkan adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu 01.08.1974 tarihinde Denizli ilimize bağlı Serinhisar ilçesinde doğdu. Çeşitli sendikal mücadeleler içinde bulunan emekli öğretmen bir babanın ve ev hanımı bir annenin 2 erkek çocuğundan biridir. Adını Kıbrıs Fatihi ,16.dönem T.C Başbakanı ,CHP 3.Genel Başkanı Bülent Ecevit 'ten almaktadır. İlk ve Orta Öğretiminin ardından, Lise yıllarını Denizli Cumhuriyet Lisesi yatılı (1 yıl) ve Torbalı Sağlık Meslek Lisesinde yatılı olarak tamamladı. 1993-1999 yılları arasında İzmir 'e sağlık memuru olarak atandı.Sağlık memuru olduğu esnada eğitim ve öğretim 'den vazgeçmeyerek Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini Kazandı. Denizli barosuna bağlı bir avukat olarak çalışmakta olduğu yıllarda Turizm sektörüne bağlı bir Aile şirketi kurdu (2000). 2003 yılında Nilgün Hanımla evlendi.Evliliklerinden Deniz Çağan ve Mehmet Boran adında iki erkek çocuğu bulunmaktadır. 2010-2012 yılları arasında CHP Denizli İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2013-2016 ve 2020-2023 yılları arasında CHP Denizli İl Başkanlığı görevinde bulundu.Gerçekleştirği çeşitli eylemler ile Türkiye ve Denizli gündeminde yoğun bir şekilde yer aldı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler