CHP Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı kimdir? Koza Yardımcı kaç yaşında, nereli? Koza Yardımcı neden istifa etti?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı, "Yaptığım tüm uyarılara rağmen vicdan yaralayan uygulamalar ısrarla devam etti. CHP örgütlerinden ve seçmenlerimizden gelen tepkilere kulak tıkamamı kimse bekleyemez" diyerek görevinden istifa ettiğini duyurdu. Peki, CHP Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı kimdir? Koza Yardımcı kaç yaşında, nereli? Koza Yardımcı neden istifa etti?

Yayınlanma: 12.11.2023 - 12:05
CHP Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı kimdir? Koza Yardımcı kaç yaşında, nereli? Koza Yardımcı neden istifa etti?
Abone Ol google-news

CHP Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Peki,  CHP Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı kimdir? Koza Yardımcı kaç yaşında, nereli? Koza Yardımcı neden istifa etti?

KOZA YARDIMCI KİMDİR?

Koza Yardımcı 1973 yılında Adana’da doğdu. Eğitimini orada tamamladı. İş hayatına tekstil sektöründe başladı. 1995 yılında basın mensubu oldu ve 2000 yılında sarı basın kartı almaya hak kazandı.

Sivil toplum örgütlerinin ve derneklerin gücüne inan Koza YARDIMCI, Atatürkçü Düşünce Deneği, Basın konseyi, DAK/SAR (Gönüllü Deniz Arama Kurtarma), Gezenbilir Doğa Sporları ve Gezi Kültürü Derneği’nde üye ve yönetici olarak aktif çalışmalarda bulunmaya devam etmekte.

Daha önce CHP Şişli İl Genel Meclis Üyeliği de yapan Koza Yardımcı, CHP 38. Olağan kurultayında Parti Meclisi Üyesi seçilerek, sonrasında CHP Kültür ve Turizm Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler