Son dakika... CHP aday listesini açıkladı: Çanakkale'de Muharrem Erkek, Manisa'da Zeyrek, Yenimahalle'de Yaşar...

Son dakika haberi... Yerel seçimlerde aday adaylığı için 15 binden fazla başvurunun yapıldığı CHP'de, 125 seçim bölgesinde belediye başkan adayları açıklandı. Buna göre Çanakkale'de Muharrem Erkek, Konya'da İsmail Sonkaya, Manisa'da Ferdi Zeyrek; Yenimahalle'de Fethi Yaşar ve Fatih'te Mahir Polat'ın adaylıkları da ilan edildi. CHP, merak edilen İzmir ve Adana'da ise henüz aday belirlemedi.

Yayınlanma: 21.12.2023 - 22:20
Son dakika... CHP aday listesini açıkladı: Çanakkale'de Muharrem Erkek, Manisa'da Zeyrek, Yenimahalle'de Yaşar...
Abone Ol google-news

Önümüzdeki 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde aday adaylığı için 15 binin üzerinde başvuru alan Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP), 126 belediye başkan adayı daha belli oldu.

CHP MYK'sinin aldığı kararın PM'de oylanmasının ardından bazı seçim bölgesinin adayları açıklandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in başkanlık ettiği Parti Meclisi (PM) Toplantısı'nın ardından konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Parti Meclislerinde bazı belediye başkan adaylarının belirlendiğini belirterek "MYK toplantımızı gerçekleştirdikten sonra PM'de 160 seçim çevresi görüşüldü. Bu 160 seçim çevresinin 35'inde ön seçim kararı alındı, 125 seçim çevresinde ise adaylar belirlendi" dedi.

Üç büyükşehirde Konya adayı İsmail Sonkaya, Manisa adayı Ferdi Zeyrek, Samsun adayı Cevat Öncü oldu. Çanakkale adayı Muharrem Erkek, Kırşehir adayı Selahattin Ekicioğlu, Bartın adayı M. Rıza Yalçınkaya, Amasya adayı Turgay Sevindi, Ardahan adayı Faruk Demir, Kütahya adayı Eyüp Kahveci oldu.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde CHP'nin 9 ilde kesinleşen adayları şu şekilde;

  • Konya: İsmail Sonkaya
  • Manisa: Ferdi Zeyrek
  • Samsun: Cevat Öncü
  • Çanakkale: Muharrem Erkek
  • Kırşehir: Selahattin Ekicioğlu
  • Bartın: M. Rıza Yalçınkaya
  • Amasya: Turgay Sevindi
  • Ardahan: Faruk Demir
  • Kütahya: Eyüp Kahveci

İŞTE İSİM İSİM LİSTE...

Toplantıdan sonra belirlenen seçim bölgesine ilişkin yayımlanan listede Isparta, Bartın, Çanakkale, Ardahan, Manisa, Yenimahalle, Fatih il ve ilçelerinin adaylarının da belirlendiği görüldü.

İşte seçim bölgesindeki adayların tam listesi şu şekilde:
DAHA ÖNCE 226 SEÇİM BÖLGESİNDE BELİRLENMİŞTİ

CHP, 14 Aralık'ta 4'ü büyükşehir olmak üzere, 226 seçim çevresinde parti meclisinde alınan kararla belediye başkan adayları belirlenmişti. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da ise Mansur Yavaş yeniden aday olmuştu.

Balıkesir adayı Ahmet Akın, Bursa adayı Mustafa Bozbey, Bolu adayı Tanju Özcan'ın da olduğu 226 seçim bölgesinde il ve ilçe belediye başkan adayları açıklanmıştı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon