Ekrem İmamoğlu’dan Kurum’a belgeli yanıt: 'Utanır mı bilmem...'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Murat Kurum'un 'Ulaştırma Bakanı'na sordum, İmamoğlu açılışa davet edilmedi' açıklamasına yanıt verdi. Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan'ın davet mailini ekranda gösteren İmamoğlu, "Bu acemi adaya bunu postayla yollayacağım. Utanır mı bilmem!" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma: 25.02.2024 - 13:00
Ekrem İmamoğlu’dan Kurum’a belgeli yanıt: 'Utanır mı bilmem...'
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Murat Kurum’un “Ulaştırma bakanı”na sordum, İmamoğlu Sirkeci-Kazlıçeşme Tren Hattı açılışa davet edilmedi açıklamasına belgeli yanıt verdi. İmamoğlu davet mailini ekranda gösterdi.

İmamoğlu, dün Silivri ve Çatalca’da de içme suyu yatırımları açılış töreninde konuştu. İmamoğlu, rakibi Kurum’un “davet yok” açıklamasına yanıt verdi. 

‘UTANIR MI BİLMEM’

Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan’ın davet mailini yayımlayan İmamoğlu, şöyle konuştu:  “Kimden geliyor davet? Açılışın olduğu yerin ilçe belediye başkanı Ergün Turan’dan. Nereye geliyor? İBB Başkanlığı protokolüne geliyor. Yani benim protokolüme 27 Şubat’ta gelmiş. Benim için kendi kendine davet uyduruyor diyen bu acemi adaya bunu postayla yollayacağım. Utanır mı bilmem! Nasıl kıvırmaya başlayacak. Fatih Belediyesi’ne suç atıp kaçar bu. Biraz ar etse Erzincan’da 9 kişinin acısını yaşardı. Bunu yapmak yerine magazin programına çıkıp ÇED ile ne alaka demezdi. Maili gördü herkes. Eğer nezaketli biriyse çıkıp özür diler.”

‘KUMPASINIZ İŞLEMEZ’

İktidar tarafından genel seçimlerde olduğu gibi sosyal medyada onlarca hesaptan “kumpas” paylaşımları yapıldığını söyleyen İmamoğlu, “Siz bu videoları, bir önceki seçimden hatırlıyorsunuz. Bu kumpasın patronu, o zaman canlı yayında, ‘Ama montaj ama şu ama bu’ demişti. Sahibi çok belli. Kumpası yapanlara sesleniyorum. Sizin o kumpaslarınız, iftira kampanyalarınız bende toz zerresi kadar leke bırakmaz. İşinize bakın” dedi.

Atatürk düşmanlarının iktidar tarafından kollandığını söyleyen İmamoğlu, Şevki Yılmaz’ın oğlunun milletvekili, diğer oğlu ve damadının bürokrat, ağabeyinin kayyum olduğunu hatırlattı. İmamoğlu, “Devletin bir tane kurumu bile harekete geçmedi. Yazıklar olsun size” dedi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler