Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'le görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile telefon görüşmesinde, başta İsrail ve Filistin arasındaki çatışmalar olmak üzere birçok konuda görüş alışverişinde bulundu

Yayınlanma: 16.10.2023 - 18:06
Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'le görüştü
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail ile Filistin arasında yaşanan çatışmalar ve bölgedeki insan hakları ihlalleriyle ilgili Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile telefon görüşmesi yaptı.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede, İsrail ve Filistin arasındaki çatışmalar ve başta bölgedeki insan hakları ihlalleri olmak üzere, birçok kaygı verici gelişme ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Türkiye'nin bölgesel ve küresel çapta son derece olumsuz sonuçları olabilecek bu çatışmalı sürecin sonlandırılması için her türlü gayreti gösterdiğini ve buna devam edeceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, bölge ülkelerinin de barışı korumanın yanı sıra çatışmaların ve insan hakları ihlallerinin durdurulması için çaba gösterip dünyaya bu yönde mesaj vermesi gerektiğini belirterek tepkileri artıran değil, azaltan adımların bir an önce atılmasının doğru olacağını dile getirdi."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler