Kılıçdaroğlu'nun avukatı Çelik'ten AKP'li Canikli'ye: 'Pişmanlığa hazır mısın?'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin Kılıçdaroğlu'na açtığı tazminat davasına ilişkin yaptığı açıklamada "Ah Canikli ah! Pişmanlığa hazır mısın?" dedi.

Yayınlanma: 19.07.2022 - 12:09
Kılıçdaroğlu'nun avukatı Çelik'ten AKP'li Canikli'ye: 'Pişmanlığa hazır mısın?'
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu ve 750 bin TL manevi tazminat davası açtı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Canikli'nin açtığı tazminat davasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Çelik Twitter paylaşımında, "Ah Canikli ah! Pişmanlığa hazır mısın? Ya utanç duymaya?!.. Açtığın bu dava sayesinde, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun tüm iddialarını ispat şansına sahip olacağız Teşekkürler!.. İyi bilirsin ki Kılıçdaroğlu, sağlamasını yapmadan, emin olmadan ithamda bulunmaz!" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gazeteci Metin Cihan’ın ortaya çıkardığı bir dizi yolsuzluk zinciri üzerinden Boydak Holding'e kayyum atamasıyla ilgili şunları dile getirmişti:

"Nurettin Canikli... AK Parti Genel Başkan Yardımcısı. Bir yakınını Boydak Holding'e getirip kayyum olarak atıyor. Slovakya'da bir depo yapmamız lazım diyorlar. Oraya dünyanın parasını gönderiyorlar, 20 milyon Avro gönderiyorlar. Bu para yok şu an yok, adam da yok ortada. Hem 20 milyon Euro yok hem de kendisi yok. Bir kanun getiriyorlar, bu şekliyle, kayyum atanırsa kayyumun yaptığı bütün işlemler, karar alan ve görevleri yerine getiren kişilerin, bu karar görev ve fiilleri nedeniyle hukuki, idari, mahalli ve cezai sorumluluğu doğmaz diyor. Malı götür hırsızlığı yap, kanun arkanda kapı gibi duruyor, Saray da arkanda kapı gibi duruyor. Böyle bir kanunu bu Meclis'e kabul ettirdiler."

Canikli, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla yanıt vermişti. Gazeteci Cihan da Cankili’nin açıklamalarını paylaştığı belgelerle yalanlamıştı.

BELGELERLE YALANLADI

"Hiçbir yakınımı Boydak Holding'e kayyum olarak atamadım" diyen Canikli'ye "yalan" diyerek yanıt veren Cihan, 17 Mart 2017 tarihli Ticaret Sicil Gazetesini paylaştı. Gazetede Canikli'nin Başbakan Yardımcılığı dönemindeki kararıyla Ertunç Laçinel’in Boydak Holding'e Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmasına ilişkin karar yer alıyor. AKP’li Canikli, Slovakya’da Boydak Holding tarafından kiralanan 21 bin m2 kapalı alanı bulunan lojistik merkezinin mülkiyetinin Ertunç Laçiner’e ait olduğu iddiasını da yalanlamıştı.

Cihan, Ertunç Laçinel ile Slovakya'daki şirket arasındaki sözleşmeleri paylaşarak, "Boydak’a yerleştirdiği Ertunç Laçinel ile Slovak şirketin sözleşmesi ektedir. Laçinel, Boydak’tan kendi ortağının (Lukas Zvala) şirketine hortum bağlıyor (ortaklık 2. ve 3. belgede net). Canikli bunu reddetmiyor ama miktarın 20 milyon Euro değil, daha az olduğunu söylüyor" demişti.

 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler