MHP Abdulkadir Selvi'nin 'Osman Kavala' çıkışına ateş püskürdü

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin köşesinde Osman Kavala ve Gezi tutuklularına dair çağrısına MHP'den çok sert tepki geldi.

Yayınlanma: 17.04.2024 - 11:47
MHP Abdulkadir Selvi'nin 'Osman Kavala' çıkışına ateş püskürdü
Abone Ol google-news

Hürriyet gazetesinin iktidara yakınlığıyla bilinen köşe yazarı Abdulkadir Selvi'nin Osman Kavala ve Gezi Parkı Davası sanıklarının hapiste tutulmasına dair söylediği sözler gündem oldu.

Selvi yazısında "Kavala ve Gezi Davası tutuklularının Türkiye'ye ve AKP'ye ne yararı olduğunu" sordu. Yazının sosyal medyada paylaşılması üzerine Milliyetçi Hareket Partisi'nden sert tepkiler geldi. MHP'nin Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda MHP Kayseri Milletvekili olan İsmail Özdemir sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ''Türkiye’ye “yeni senaryo” dayatmasında bulunanların sözcülerinden olduğu evvelden bu yana bilinen isimlerin başında gelen Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’nin, Sayın Cumhurbaşkanımızın seçimlerin ardından yaptığı ilk grup toplantısının gerçekleştiği ve yine seçimlerde Cumhur İttifakı’nın başarısına vurgu yaptığı gün Kızıl Soros Osman Kavala hakkında yazdıkları bir kez daha kendisini ve kendisine sufle verenleri açık etmiştir.'' ifadelerini kullandı. 

 

''KILIÇ ARTIĞIDIR''

Selvi'nin yazısı üzerine Milliyetçi Hareket Partisi Sosyal Medya Sorumlusu Hüseyin Özkan'dan da çok sert tepki geldi.

Özkan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Selvi'nin yazısından alıntı yaparak ''Sözlerini sarfeden Abdülkadir Selvi, yok hükmündedir. Çöptür. Kılıç artığıdır!'' ifadelerini kullandı.

 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler