Murat Kurum 'Kanal İstanbul' sorusunu geçiştirdi

AKP'nin İstanbul adayı Murat Kurum, "Mega projelerden biri Kanal İstanbul mu?" sorusuna, "İstanbul'un gündeminde olmayan hiçbir şey bizim gündemimizde olmayacak dedik" yanıtını verdi.

Yayınlanma: 22.01.2024 - 17:20
Murat Kurum 'Kanal İstanbul' sorusunu geçiştirdi
Abone Ol google-news

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, Beşiktaş'ta esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Murat Kurum, 25 Ocak itibarıyla tanıtımlarını başlatacaklarını ifade etti.

'MEGA PROJE' SORUSUNA YANIT

"Birçok mega projemiz olacak" diyen Kurum, şunları söyledi:

"Birçok burada İstanbullunun sorunlarını ortadan kaldıracak irade olacak. Ama bu iradeyi atarken çok yönlü bir irade ortaya koymuş olacağız. Bu irade bir sistem dahilinde atılıyor olacak. Bir projeyi gerçekleştirirken her yönüyle, sosyal boyutuyla, idari boyutuyla, oradaki ekonomik boyutuyla ve insani boyutuyla değerlendiriyor olacağız. Yani burada iş yapmak çile haline gelmeyecek. İstanbullular kendilerini endişe içerisinde hissetmeyecek. Risksiz, endişesiz, problemsiz ve eşsiz bir İstanbul'u bu projelerin her safhasında görecekler.

O yüzden burada hem yönetim anlayışıyla hem iyi iş yapma anlayışıyla aslında bir sistemi ortaya koyuyor olacağız. Sadece bir proje olarak, bir eser olarak bakmayacağız. Bu manada da açıklayacağımız asıl olan projeler değil sistem. Buradaki sistemi anlatıyor olacağız. Ve projelerimizle birlikte de sistemle bakış açımızı, İstanbul'a bakış açımızı tüm İstanbullularımızla paylaşıyor olacağız."

'KANAL İSTANBUL' YANITI

Bir basın mensubunun "Mega projelerden biri de Kanal İstanbul mu?" sorusuna Kurum, "İstanbul'un gündeminde olmayan hiçbir şey bizim gündemimizde olmayacak dedik. Bunu ifade ettik. İstanbul halkı neyi istiyorsa, neyi bekliyorsa biz de hep onların isteği ve dilekleri doğrultusunda çalışacağız ve bu beklentileri karşılayacak projeler yapacağız. Öncelik sıralaması olacak" yanıtını verdi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler