Fenerbahçeli Edin Dzeko'dan flaş açıklama... 'Antrenörün kovulmasına asla sevinmem'

Fenerbahçeli golcü Edin Dzeko, Bosna Hersek'in 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri (EURO 2024) J Grubu 5. hafta maçında kendi sahasında konuk edeceği Lihtenştayn mücadelesi öncesi görüşlerini aktardı. Dzeko, "Hocam ve ben birbirimizi uzun yıllardır tanıyoruz, ilk döneminde kısa süre çalıştık. Daha önce de söylediğim gibi bir antrenörün kovulmasına asla sevinmem ve bir önceki menajerin başına gelenlerin sorumluluğunu biz oyuncular üstlenmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma: 08.09.2023 - 15:31
Fenerbahçeli Edin Dzeko'dan flaş açıklama... 'Antrenörün kovulmasına asla sevinmem'
Abone Ol google-news

Fenerbahçe'nin sezon başında transfer ettiği yıldız santrforu Edin Dzeko, ülkesi Bosna Hersek'in Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde karşılaşacağı Lihtenştayn karşılaşması öncesi açıklamalarda bulundu.

Dzeko'nun açıklamaları şu şekilde:

"Kendimizi sadece üç puanla bu durumda bulmayı beklemiyorduk. Ne yazık ki Portekiz'e karşı oynadığımız güzel bir maçın ardından Lüksemburg'a yenildik. Ki bu maçta daha iyi oynamıştık. Teknik direktör değişti. Oyuncular sorumluluğu üstlenmeli, çünkü kaybedildiğinde bu daha da iyi olur. Takımın şu ana kadar kazandığı üç puandan daha fazla kaliteye sahip olduğunu düşünüyorum"

''ANTRENÖRÜN KOVULMASINA SEVİNMEM''

"Geriye dönüp bakmayı sevmiyorum, Avrupa Şampiyonası'na gitmeyi kendimiz için zorlaştırdık. Önümüzde altı maçımız var. İlk maç Lihtenştayn ile başlayacağız. Bir galibiyet bize daha fazla güven verir. Maçın iyi geçeceğini düşünüyorum.''

"Hocam ve ben birbirimizi uzun yıllardır tanıyoruz, ilk döneminde kısa süre çalıştık. Daha önce de söylediğim gibi bir antrenörün kovulmasına asla sevinmem ve bir önceki menajerin başına gelenlerin sorumluluğunu biz oyuncular üstlenmeliyiz."

''ÇOK ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR''

"Yeni koçun bize çok yardımcı olabileceğini düşünüyorum, bu birkaç antrenmanda da görüldü, Meho Kodro'nun bizden ne yapmamızı istediğini fark ettik. Bu iyi bir şeyin başlangıcı olabilir çünkü bu takım çok daha iyisine ihtiyaç duyuyor ve yapabilir. Ama bunun için çok çalışmamız gerekiyor ve patronun da bizden beklediği şey bu."


İlgili Haberler