Selahattin Demirtaş'tan Amedspor'a destek: Sen başını dik tut, beyaz torosçuların siyasi uzantılarını bize bırak

TFF 2'nci Lig Beyaz Grup'ta yer alan Bursaspor-Amedspor maçında "Beyaz Toros" ve "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın pankartları açıldı. Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da konuya ilişkin bir paylaşımda bulundu.

Yayınlanma: 05.03.2023 - 22:58
Selahattin Demirtaş'tan Amedspor'a destek: Sen başını dik tut, beyaz torosçuların siyasi uzantılarını bize bırak
Abone Ol google-news

TFF 2'nci Lig Beyaz Grup mücadelesinde Bursa spor'un Amedspor'u 2-1 mağlup ettiği maç Türkiye'nin gündemine oturdu. Yeşil-beyazlı tribünlerde "Beyaz Toros" ve "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın pankartları açıldı.

Karşılaşma boyunca sahaya madde yağdı. Özellikle ilk yarıda maç sık sık durdu. Amedspor, maçtan sonra futbolcuların saldırıya uğradığını açıkladı.

SOYLU: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bursa'daki futbol müsabakasında, futbol seyrinin dışındaki görseller kabul edilemez ve spor ile bağdaştırılamaz. Bu görsellerin stada sokulmasında zafiyet gösteren kamu görevlileri ile ilgili soruşturma başlatılmış ve ilgili kamu görevlileri açığa alınmıştır." ifadesini kullandı.

DEMİRTAŞ'TAN PAYLAŞIM

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, konuya ilişkin paylaşımda bulundu.

Demirtaş, "Sen başını her zamanki gibi dik tut Amedspor ve muhteşem futbolunu oyna. Beyaz torosçuların siyasi uzantılarını bize bırak. Bunların ağa(r)babalarına teslim olmadık, artıklarına mı boyun eğeceğiz!" dedi.


İlgili Haberler