Bilet zammı araç kiralamaya

Muhalefetin eleştirilerinin hedefindeki TCDD Genel Müdürlüğü 39 milyon 463 liraya araç kiralama hizmeti satın aldı. 53 araç ve personel servisi için 40 milyon liraya yakın ödeme için ihale imzalandı.

Yayınlanma: 31.10.2023 - 04:00
Bilet zammı araç kiralamaya
Abone Ol google-news

Muhalefetin sıklıkla eleştirdiği Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü 39 milyon 463 liraya araç kiralama hizmeti satın aldı. Buna göre 53 araç ve personel servisi için 40 milyon liraya yakın ödeme için ihale imzalandı.

TCDD, geçen haftalarda Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) vagonlarının test sürüşü sırasında raydan çıkması ve 4 çalışanın yaralanmasıyla gündeme gelmişti. TCDD’ye bağlı YHT biletlerine önceki ay yüzde 65 zam gelmişti. 

‘ALTYAPI SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ’

KESK’e bağlı Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) Genel Başkanı Murat Oral Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada TCDD içerisindeki liyakatsizliğe dikkat çekti. Tren hatlarında gerçekleşen ölümlü kazaları hatırlatan Oral “Raylarda hâlâ sorunlar devam ediyor. Ankara’da geçen haftalarda makastan çıktı tren. Arkadaşlarımız yaralandı ve o vagon artık hurda oldu. Altyapı ve trafik tesisi sorunlarının bir an önce çözülmesi gerekiyor. Biz TCDD yönetimiyle görüşemiyoruz. Basına yaptığımız açıklamalar nedeniyle görüşme gerçekleştiremeyeceklerini belirtiyorlar. Böyle bir yönetim anlayışı olabilir mi? Hatırlayın personel daire başkanı sınavdan 100 alan arkadaşımızı mülakatta elemiş açtığımız davayı kazanmamıza rağmen arkadaşımız işe alınmamıştı. Bu TCDD yönetiminin zihniyetinin göstergesidir” dedi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler