Boşandığı kadının yüzüne kezzap atmıştı! '200 metre uzaklaştırma' kararı verildi!

İstanbul Bayrampaşa'da eski eşinin yüzüne kezzap atan Yusuf Çavdar isimli erkek için mahkeme, mağdur kadın Yasemin Aksoy'un bulunduğu iş veya bölgeye '200 metreden fazla yaklaşmama' şeklinde adli kontrol tedbiri uygulanmasına karar verdi.

Yayınlanma: 18.10.2023 - 14:33
Boşandığı kadının yüzüne kezzap atmıştı! '200 metre uzaklaştırma' kararı verildi!
Abone Ol google-news

İstanbul Bayrampaşa'da, uzaklaştırma kararına rağmen iki çocuğunun annesi eski eşinin yanına giderek tartıştığı ve yüzüne kezzap fırlattığı iddiasıyla 5 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Yusuf Çavdar'ın davası, şikayetçi Yasemin Aksoy için adli tıp raporu alınmadığı için bozuldu.

İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davanın duruşmasında, tutuksuz sanık Yusuf Çavdar hazır bulundu. Duruşmaya şikayetçi Yasemin Aksoy'un avukatı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da katıldı.

YEMİN EDEREK KENDİNİ SAVUNDU

Hâkimin, şikayetçi Yasemin Aksoy'un tehdit edildiği gerekçesiyle şikayetçi olduğunu sorması üzerine sanık Yusuf Çavdar, Sinop'ta çocuklarının yanına giderek bir saat kadar vakit geçirdiğini belirterek, "Çocuklar şu an annesinde. Şikayetçinin İstanbul'da olduğunu biliyorum ama yerini bile bilmiyorum. Vallahi, billahi takip etmedim" dedi.

"ŞİKAYETİMİZ DEVAM EDİYOR"

Yasemin Aksoy'un avukatı ise, "Sanığın pişman olduğunu söylemesi nedeniyle müvekkilim şikayetinden vazgeçmişti. Ancak sanık duruşmada söz vermesine rağmen tehdit ve hakaretlerine devam etmiştir. Sanığın eylemleri devam ettiğinden bizim de şikayetimiz devam etmektedir" diye konuştu.

ADLİ KONTROL KARARI VERİLDİ

Bunun üzerine mahkeme, Yasemin Aksoy'un yüzünde sabit iz olup olmamasına ilişkin Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınmasına karar verdi. Mahkeme ayrıca, sanık Yusuf Çavdar'a şikayetçinin bulunduğu iş veya bölgeye 200 metreden fazla yaklaşmama şeklinde adli kontrol tedbiri uygulanmasına hükmetti. Duruşma ertelendi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler