Gazeteci Tolga Akyıldız kimdir? Tolga Akyıldız neden öldü?

Tolga Akyıldız, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Peki, Gazeteci Tolga Akyıldız kimdir, nereli, kaç yaşında? Tolga Akyıldız neden öldü?

Yayınlanma: 03.04.2023 - 13:46
Gazeteci Tolga Akyıldız kimdir? Tolga Akyıldız neden öldü?
Abone Ol google-news

50 yaşındaki Tolga Akyıldız'ın durumunun kritik olduğu aktarılmıştı. Son olarak Akyıldız’ın hayatını kaybettiği öğrenildi. Peki, Gazeteci Tolga Akyıldız kimdir, nereli, kaç yaşında? Tolga Akyıldız neden öldü? İşte ayrıntılar...

TOLGA AKYILDIZ NEDEN ÖLDÜ?

İstanbul Maslak’taki evinde beyin kanaması geçiren Tolga Akyıldız, Maslak Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Durumu kritik olan Tolga Akyıldız kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

TOLGA AKYILDIZ KİMDİR?

Tolga Akyıldız 1973'te İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi'ni ve Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünü bitirdi. Gazetecilik mesleğine 1987 Yılı'nda Hey Dergisi'nde başladı. 1993-1997 arasında GO (Genç Olmak) Dergisi, Akşam Gazetesi, Health&Shape ve Anne&Çocuk Dergilerinde editörlük yaptı. 1997 Yılı'nda Blue Jean Dergisi'nde Yayın Yönetmeni olarak görev alan gazeteci 2000 Yılı'nda Blue Jean ve Hey Girl Dergisi'nin Yayın Direktörlüğü'nü üstlendi.2000-2007 Yılları arasında bu dergilere ek olarak Max, İstanbul Life ve Auto Show Dergilerinin de yayın direktörlüğü görevini yürüttü.

2004-2010 Yılları arasında D.R.U.M., MySpace Türkiye, Rock'n Dark Müzik Yarışması, Avea gibi marka ve etkinliklere danışmanlık yaptı.

2012 Yılı'nda Nova Medya Yayıncılık'ta Genel Koordinatörlük görevini üstlendi. Cosmopolitan, Elele, Biba, Marie Claire, Touch İstanbul Dergilerinde köşe yazıları ve röportajları yayımlandı. 2010 Yılı'nda Milliyet Gazetesi Cadde Eki'nde kaleme almaya başladığı Sokak Çocuğu adlı köşesini 4 yıl sürdüren yazar; Esquire ve 46 Dergileri için köşe hazırladı. Tolga Akyıldız aynı zamanda müzisyenler ve markaları bir araya getiren projeler üreten müzikmentor adlı yapının kurucusuydu. İlk öykü kitabı "Özür Dilerim Çok Sevdim" 2014 yılında yayımlanmıştı. 

İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler