Havayolu şirketleri Tel Aviv uçuşlarını durdurmuştu... Tel Aviv-İstanbul hattında yoğunluk!

İsrail ve Gazze'de yaşanan çatışmalardan kaçarak Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'na ulaşan yolcular, uçaklarla Türkiye'ye geliyor. Havayolu şirketleri güvenlik koşulları normale dönene kadar uçuşların askıya alındığını açıkladı.

Yayınlanma: 10.10.2023 - 16:21
Abone Ol google-news

Hamas'ın başlattığı 'Aksa Tufanı' sonrası İsrail'in Gazze'deki saldırılarını yoğunlaştırmasının ardından Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'nda yaşanan yoğunluk devam ediyor.

Çoğunluğu İsrail vatandaşı olan yolcular İsrail havayolu şirketi El Al ve Türk Hava Yolları (THY) uçaklarıyla Türkiye'ye geldi. Aralarında çok sayıda çocuk ve kadının bulunduğu bazı yolcular İstanbul Havalimanı'nı transit olarak kullanarak ABD ve Avrupa'daki ülkelere gitti. Bazı yolcular ise, Antalya ve İstanbul'a gelmeyi tercih etti.

"AKRABALARIMIZ GÜNEYDE SIKIŞTI"

İsrail ve Gazze'de saldırıların yoğunlaşmasının ardından uçakla Türkiye'ye gelen İsrail vatandaşı David Pacalmer, şunları söyledi:

"Hepimiz olanlar hakkında çok üzgünüz. Akrabalarımız güneyde sıkıştı. Biz de oradaydık. Evlerinde saklanıyorlar. Sokakta vurulma ihtimalleri var. Orduda bir yeğenim var. Gazze'ye gidecek. Onun için endişeleniyoruz. Havalimanı kalabalıktı, ancak uçaklar iniş ve kalkış yapıyordu. İnsanlar gitmeye çalışıyor ve sabırsızlar. Biletimi aylar önce aldım. Birkaç kez uçuşum iptal edildi. Teksas'a gidiyorum."

Victor Wayner ise, "Çok fazla güvenlik vardı. Herkes için çok üzücü bir durumdu. Havalimanında çok insan vardı. Çok sayıda uzun kuyruklar vardı. Yaklaşık 1 ay önce biletimi aldım. Uçağım biraz gecikti, ancak herhangi bir problem olmadı" diye konuştu.

"GÜVENLİK KOŞULLARI NORMEL DÖNENE KADAR..."

Havayolu şirketleri güvenlik koşulları normale dönene kadar Tel Aviv uçuşların askıya alındığını açıklamıştı.

ABD’li United Airlines, Delta Air Lines, American Airlines, Air France uçuşlarını güvenlik sebebiyle askıya aldıklarını duyurmuştu.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon