Köprü ve otoyolların geçiş ücreti ne kadar oldu? Boğaz köprüsü geçiş ücreti ne kadar?

Karayolları Genel Müdürlüğü, yaptığı açıklamada yeni yılla birlikte köprü ve otoyol ücretlerine zam geldiğini duyurdu. Yurttaşlar, yeni tarifeyi merak etti. Peki, Köprü ve otoyolların geçiş ücreti ne kadar oldu? Boğaz köprüsü geçiş ücreti ne kadar?

Yayınlanma: 02.01.2024 - 09:52
Köprü ve otoyolların geçiş ücreti ne kadar oldu? Boğaz köprüsü geçiş ücreti ne kadar?
Abone Ol google-news

Karayolları Genel Müdürlüğü alınan zam kararını duyurdu. Yeni yıla girmeye dakikalar kala yapılan açıklamada köprü ve otoyol ücretlerine zam geldi. Peki, Köprü ve otoyolların geçiş ücreti ne kadar oldu? Boğaz köprüsü geçiş ücreti ne kadar?

KÖPRÜ VE OTOYOL GEÇİŞ ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

1 Ocak 2024 tarihinden geçerli olmak üzere, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçiş ücret tarifesi araçların aks aralığına göre 15 ile 110 lira arasında oldu. Motosiklet geçiş ücreti ise 6 lira olarak belirlendi.

Osmangazi Köprüsü geçiş ücretleri tarifesi de araç sınıfına göre 205 ile 920 lira arasında değişiyor. ????????Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçiş ücretleri ise 25 ile 275 lira arasında olacak şekilde belirlendi. 1915 Çanakkale Köprüsü geçiş ücretleri de 75 ile 1400 lira arasında yer alıyor.

KGM tarafından işletilen otoyollarda otomobil için en düşük geçiş ücreti 9 lira, en yüksek geçiş ücreti 84 lira oldu.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler