Selde mahsur kalan TIR şoförü konuştu: '5 dakika geç kalsaydım...'

İstanbul'da etkili olan sağanak yağış ardından Küçükçekmece'de birçok bölge su altında kaldı. Selde mahsur kalan TIR şoförü Okan Şişer "5 dakika geç kalsaydım sele kapılabilirdim. Tam olarak bir felaket yaşadım" dedi.

Yayınlanma: 06.09.2023 - 10:18
Abone Ol google-news

İstanbul'da akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış bazı ilçelerde su baskınlarına yol açtı. Yağıştan etkilenen noktalardan biri de Küçükçekmece Gümrükyolu Hatboyu Caddesi oldu.

"AKŞAM İÇERİDE MAHSUR KALANLAR VARDI"

Su altında kalan caddede TIR içinde mahsur kalan şoför Okan Şişer, o anları şöyle anlattı:

"Akşam perdeleri kapatmış TIR'ın içinde yatıyordum. Her şey 5 dakika içerisinde oldu. 5 dakika sonra perdeleri bir açtım, insan boyu kadar su vardı. İçeride arabalar yüzüyordu. Dereden çok şiddetli bir şekilde su geliyordu, ben de kendimi kurtarmak için, içeride iki TIR'cı arkadaş vardı, onlara da 'Kaçın kurtarın kendinizi' dedim. Ben de TIR'la içeride manevra yaparak çıkıp kendimi kurtardım. 5 dakika geç kalsaydım sele kapılabilirdim. Can kurtarma ekipleri dalgıçlar falan geldi buraya. Güvenli bölgeye çıkarak geceyi orada geçerim. Akşam içeride mahsur kalanlar vardı. Kafenin çatısında insanlar mahsur kalmıştı, su yüksekti. Çok korkuyordum. Tam olarak bir felaket yaşadım."

Akşam ve gece saatlerinde yaşanan yoğun selin ardından günün ilk ışıklarıyla sular çekilmeye başladı. Ekiplerin kalan bölgedeki çalışmasının sürdüğü belirtildi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler