Mecidiyeköy metro durağında 1 kişi intihar etti

İstanbul'da Mecidiyeköy metro istasyonunda bir kişi intihar ettiği bildirildi. Olay anında metro istasyonunda olan bir yurttaş "Tren gelir gelmez üzerindeki hırkayı çıkarıp kendisini aşağıya attı" ifadelerini kullandı. Metro İstanbul'dan yapılan açıklamada seferlerin normale döndüğü bildirildi.

Yayınlanma: 14.03.2024 - 14:33
Abone Ol google-news

Mecidiyeköy metro istasyonunda bir kişi intihar etti. Olay anını anlatan bir yurttaş, "Solumuzda bekliyordu. Tren gelir gelmez üzerindeki hırkayı çıkarıp kendisini aşağıya attı" dedi. 

Metro İstanbul tarafından yapılan açıklamada "M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattı Şişli-Mecidiyeköy istasyonunda bir yolcumuzun intihar girişiminde bulunması nedeniyle Şişli-Mecidiyeköy istasyonumuz işletmeye kapatılmıştır. Seferlerimiz Yenikapı-Osmanbey ve Gayrettepe-Hacıosman istasyonları arasında normal işletme döngüsünde yapılmakta, Gayrettepe-Osmanbey arasında ise ring seferleri yapılmaktadır" bilgisi paylaşıldı. 

SEFERLER NORMALE DÖNDÜ

Olayın ardından Metro İstanbul tarafından yapılan açıklamada seferlerin normale döndüğü bildirildi. Açıklamada "M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattımızda seferlerimiz normale dönmüştür." denildi.

PEŞ PEŞE YAŞANAN İNTİHAR GİRİŞİMLERİ

Öte yandan, son dönemde raylı ulaşımlarda yaşanan intihar girişimleri dikkat çekti. Ocak ayında da bir kişi Ünalan metro istasyonunda kendisini raylara atarken, Marmaray'da da Kadıköy Feneryolu Marmaray istasyonunda da bir kişi trenin altına atlayarak yaşamına son verdi. 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler