CHP’li başkandan sığınmacılara mühür

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sığınmacılar tarafından işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı bulunmayan 5 işletme mühürlenerek faaliyetlerinin sonlandırıldığını duyurdu.

Yayınlanma: 15.04.2024 - 21:08
CHP’li başkandan sığınmacılara mühür
Abone Ol google-news

Uşak’ta yapılan yerel seçimlerde oyların yüzde 40.89’unu alarak Uşak Belediye Başkanı seçilen CHP’li Özkan Yalım işyeri açma, çalıştırma ruhsatı bulunmayan ve sığınmacılara ait olan 5 işletmeyi mühürleterek faaliyetlerine son verdirdi. 

'FIRSAT VERMEYECEĞİZ'

Seçimlerden önce yaptığı konuşmalarda sık sık sığınmacı vatandaşlara verilen sınırsız hakları eleştiren Yalım, başkanlık koltuğuna oturduğu ilk günlerde verdiği sözleri tutarak yabancılarla ilgili yaptırımlarına başladı. Zabıta Müdürlüğü’ne bizzat talimat veren ve şehir genelinde ruhsat almadan işletme açan sığınmacı kişileri tespit ettiren Yalım, halkın huzurunu bozabilecek hiçbir duruma müsaade etmeyeceklerini söyledi. “Hemşerilerimizin ve esnafımızın huzuru bizim için her şeyden önemli. Bu huzuru bozacak hiçbir duruma izin vermeyeceğiz” diyen Yalım, “Uygunsuz bir şekilde işyeri açıp haksız kazanç elde eden Suriyeli ve Afgan vatandaşları yakından takip ederek, bu tarz kazançlara fırsat vermeyeceğiz. Seçim vaadimde de söylediğim gibi yeni dönemde sığınmacı vatandaşlara iş yeri ruhsatı vermeyecek, hali hazırda bulananlara ise sıkı denetimler gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

YALIM'A TEBRİK

İşyeri ruhsatı olmayan dükkanların mühürlenmesi sırasında çevrede bulunan esnaf ve yurttaşlar Yalım’ın yanına gelerek, tebrik ve teşekkürlerini iletti. Aynı zamanda belediye başkanlığı görevinin hayırlı ve uğurlu olmasını da dileyen yurttaşlar, başkanlığının ilk gününden itibaren yapılan aktif hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler