Yeşilçam oyuncusuna dolandırıcılık şoku

Cüneyt Arkın, Banu Alkan gibi Yeşilçam’ın ünlü isimleriyle aynı setleri paylaşan sinema sahne sanatçısı Serpil Alkan, dizi sözleşmesi imzaladığını zannederken icralık oldu.

Yayınlanma: 14.12.2023 - 03:00
Yeşilçam oyuncusuna dolandırıcılık şoku
Abone Ol google-news

Sinema sahne sanatçısı Alkan, internette gördüğü bir oyunculuk ilanına başvurdu. Kendisine hemen dönüş yapılan Alkan, dolandırıcıların tuzağına düştü.

Taksim’de görüşmeye davet edilen Alkan, kendisine söylenilen adrese gitti. Dizi sözleşmesi imzaladığını zanneden Serpil Alkan’a senet imzalatıldı. Kendisine herhangi bir rol verilmeyen Alkan, bir buçuk ay sonra kendisini dolandıranlar tarafından telefonla arandı. Alkan’dan 2 bin 700 lira para isteyen dolandırıcılar, senet imzaladığını ve istedikleri parayı vermediği takdirde kendisini icraya vereceklerini söyledi.

Alkan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelerek suç duyurusunda bulundu. İzmir 8. İcra Dairesi tarafından evine gönderilen ödeme emri yazısıyla karşılaşan Alkan, ödeme emrinin alacaklı bölümünde bir şirket adının yazdığını gördü.

‘GENÇLER DİKKATLİ OLSUN’

Alkan, Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada, internet ortamında bu tür dolandırıcılık olayların arttığını ve özellikle oyunculuk hayalleri kuran gençlerin daha dikkatli olması gerektiğini söyledi. 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler