CHP'li Torun: FETÖ'nün birinci adamı Tayyip Erdoğan'dır

CHP Genel Başkan yardımcıları Onursal Adıgüzel ve Seyit Torun, parti genel merkezinde, e-Belediye Bilgi Sistemi'ne ilişkin basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Grup Toplantısı'nda, CHP'ye yönelik FETÖ suçlaması ve iddialarını sürdürdü. Nasıl değerlendirirsiniz?" sorusuna Torun, "Erdoğan'ın elinde MİT var, Erdoğan’ın elinde emniyet istihbarat var, jandarma istihbarat var. Her türlü istihbarat var.Konunun muhatabı kendisiyken bize neden o soruyu soruyor ki? Yavuz hırsız, ev sahibini bastırır edasıyla FETÖ ile koyun koyuna olanlar, aynı yolu yürüyenler, aynı menzile yürüyenler ve bütün kadroları askeriye, adliye, her yere yerleştiren kendileriyken başımıza bela eden ve sürecin tamamen en büyük sorumlusu kendisiyken. Şimdi bağırarak çağırarak algı yönetmeye çalışıyor. Hiç bağırmasına, çağırmasına gerek yok. FETÖ’nün birinci adamı Tayyip Erdoğan’dır.

19 Şubat 2020 Çarşamba, 16:24

CHP Genel Başkan yardımcıları Onursal Adıgüzel ve Seyit Torun, parti genel merkezinde, e-Belediye Bilgi Sistemi'ne ilişkin basın toplantısı düzenledi.

"FETÖ’NÜN BİRİNCİ ADAMI TAYYİP ERDOĞAN’DIR"

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Grup Toplantısı'nda, CHP'ye yönelik FETÖ suçlaması ve iddialarını sürdürdü. Nasıl değerlendirirsiniz?" sorusuna,Torun ise şu değerlendirmelerde bulundu:

"Sonutça Erdoğan'ın elinde MİT var, Erdoğan’ın elinde emniyet istihbarat var, jandarma istihbarat var. Her türlü istihbarat var. Bütün belgeler de elinde. Eğer elinde bir belge varsa açıklasın. Konunun muhatabı kendisiyken bize neden o soruyu soruyor ki? Darbe, Allah göstermesin gerçekleşmiş olsaydı bunun bir konseyi olacaktı. Bunun belgeleri de kendilerinde açıklasın o zaman, kamuoyuyla paylaşsın. Yani Yavuz hırsız, ev sahibini bastırır edasıyla FETÖ ile koyun koyuna olanlar, aynı yolu yürüyenler, aynı menzile yürüyenler ve bütün kadroları askeriye, adliye, her yere yerleştiren kendileriyken başımıza bela eden ve sürecin tamamen en büyük sorumlusu kendisiyken. Şimdi bağırarak çağırarak algı yönetmeye çalışıyor. Hiç bağırmasına, çağırmasına gerek yok. FETÖ’nün birinci adamı Tayyip Erdoğan’dır."