Cilt yaşlanmasına doğal çözümler: Genç ve sıkı bir cilt için uygulayabileceğiniz 4 kür!

Kırışıklıkları gidermek evde yapabileceğiniz pratik kür tarifleri ile mümkün. Evinizde bulabileceğiniz malzemeler ile hazırlayabileceğiniz bu 4 farklı bakım kürü ile daha sağlıklı ve sıkı bir cilde kavuşabilirsiniz...

Yayınlanma: 28.03.2024 - 23:14
Cilt yaşlanmasına doğal çözümler: Genç ve sıkı bir cilt için uygulayabileceğiniz 4 kür!
Abone Ol google-news

Yaşlanmanın kaçınılmaz bir süreç olduğunu bilmekle birlikte, evde bulunan basit malzemelerle cildinizin genç ve sıkı görünmesine yardımcı olabilecek doğal çözümler mevcuttur. İşte cildinizi canlandırmak ve yaşlanma belirtilerini hafifletmek için kullanabileceğiniz 4 bakım kürü...

MUZ, ZEYTİNYAĞI VE BAL MASKESİ

Olgun bir muzu ezerek püre haline getirin ve içine bir çorba kaşığı zeytinyağı ve bir çorba kaşığı bal ekleyerek iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Muz, cildin kolajen seviyelerini artırarak cildin daha sıkı ve genç görünmesini sağlayan vitaminlerle doludur. Ayrıca içerdiği antioksidanlar cilt kalitesini artırarak cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

YUMURTA AKI SARISI MASKESİ

Bir yumurtayı kırarak akını ayırın ve iki yumurta sarısını alarak yüz ve boyun bölgenize uygulayın. Kuruyana kadar bekleyin ve ardından soğuk suyla durulayın. Yumurta akı sarısının gözenekleri temizlediği ve küçülttüğü bilinmektedir. Ayrıca cildi parlatır ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

YULAF EZMESİ VE GÜL SUYU MASKESİ

Yulaf ezmesini ince bir toz haline getirin ve üzerine yeterli miktarda gül suyu ekleyerek kalın bir macun elde edin. Bu karışımı yüzünüze uygulayın ve 30 dakika bekletin. Yulaf ezmesi ve gül suyu, gözenekleri temizler ve cildi arındırarak ölü deri hücrelerini ve kiri giderir. Antioksidanlar sayesinde cildin sıkı ve parlak görünmesini sağlar.

ALOE VERA VE BAL MASKESİ

Bir kaşık aloe vera jeli ile bir kaşık balı karıştırın ve tüm yüzünüze uygulayın. Kuruyana kadar bekleyin ve ardından soğuk suyla durulayın. Aloe vera jelinin malik asit içeriği, cildin elastikiyetini artırarak daha genç görünmesini sağlar. Ayrıca cildi nemlendirir ve sakinleştirir.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler