Ebru Gündeş ve Reza Zarrab arasında yeni kavga! Mahkemelik oldular

Ebru Gündeş ve firari eski eşi Reza Zarrab mahkemelik oldular. Ebru Gündeş eski eşine karşı nasıl bir hamle yaptı?

Yayınlanma: 02.03.2023 - 21:18
Ebru Gündeş ve Reza Zarrab arasında yeni kavga! Mahkemelik oldular
Abone Ol google-news

Şarkıcı Ebru Gündeş ve ABD'de bulunan eski eşi Reza Zarrab mahkemelik oldu. ABD'deki Halkbank davası sonrasında Türkiye'den kaçan Reza Zarrab, ABD'de bir süre tutuklu kalmış sonrasında serbest bırakılmıştı.

Aynı zamanda Kuzey Makedonya vatandaşı olan Reza Zarrab'ın Türkiye'ye giriş yapması durumunda tutuklanması bekleniyor.

EBRU GÜNDEŞ KIZINI DA KUZEY MAKEDONYA VATANDAŞI YAPTI

Cumhuriyet'in edindiği bilgilere göre; Reza Zarrab'ın Kuzey Makedonya vatandaşı olması nedeniyle yasal haklarını kullanan kızı Alara'nın da Kuzey Makedonya vatandaşlığına başvuru yapıp vatandaşlık hakkı elde ettiği öğrenildi.

İşlemleri bizzat Ebru Gündeş'in Kuzey Makedonya'da tamamladığı öğrenildi.

MAHKEMELİK OLDULAR

Öte yandan Birsen Altuntaş'ın kişisel internet sitesinde aktardığı bilgilere göre; Ebru Gündeş’in kendisine velayet davası açan eski eşi Reza Zarrab’ın kızları Alara’yla kişisel ilişkisinin kaldırılması için karşı dava açtığı ortaya çıktı.

Ebru Gündeş’e 11 yıllık eski eşi Reza Zarrab geçen yıl velayet davası açmış ve 11 yaşındaki kızları Alara Zarrab’ın velayetinin annesinden alınıp kendisine verilmesini talep etmişti.

Bu gelişmenin ardından 48 yaşındaki şarkıcının da kendisinden 9 yaş küçük eski eşine karşı dava açtığı ve çocuğuyla kişisel ilişkisinin kaldırılması için mahkemeye başvurduğu ortaya çıktı.

“Velayetin değiştirilmesi” davasının yeni duruşması Beykoz Adliyesi 2. Mahkemesi’nde dün görüldü. Gizlilik kararı olan dava mayıs ayına ertelendi.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler