Şefler bile veda eden isme şaşırdı: 'Üzüldük, diyecek başka bir şey yok...'

Masterchef Allstar'da bugün 22. haftada hayallerine veda eden isim belli oldu. Kıyasıya rekabetin tam gaz devam ettiği Masterchef'te eleme adayları ve eleme gecesi merak ediliyor. Peki, Masterchef Allstar'da kimler potadan kurtuldu, kim elendi? İşte 10 Aralık Masterchef'e veda eden isim...

Yayınlanma: 10.12.2023 - 17:21
Şefler bile veda eden isme şaşırdı: 'Üzüldük, diyecek başka bir şey yok...'
Abone Ol google-news

Masterchef Allstar'da 22. hafta geride kaldı. Kıyasıya rekabetin baş gösterdiği haftada yarışmacılar önce takım oyununu kazanmak için ardından ise potaya girmemek için ter döktü. Bazılarının çabasının yetmediği haftada 4 isim eleme potasına dahil oldu. Bu isimlerin kimler olduğu, pazar akşamı yayımlanan bölümde kimlerin eleme turundan çıktığı ve kimin elendiği yurttaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, Masterchef Allstar'da kimler potadan kurtuldu, kim elendi? İşte 10 Aralık Masterchef'ten elenen isim...

KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Tolga'nın vedasının ardından Allstar'da 10 kişi kalan Masterchef yarışmacıları kaptanlık oyununu kazanarak haftaya güzel bir başlangıç yapmak için önlüklerini giydi. Şeflerin yarışmacılardan simit istediği gecede en başarılı bulunan isim Kıvanç oldu. Kıvanç, kırmızı takımın kaptanı olarak Sergen'i seçti.

HAFTANIN İLK TAKIM OYUNUNU KİM KAZANDI?

Masterchef'te yarışmacılar haftanın ilk takım oyununda "Dürümler" düellosunda karşı karşıya geldi:

Adana Dürüm: Esra-Batuhan

Urfa Dürüm: Hasan-Kıvanç,

Çöp Şiş Dürüm: Eren-Barbaros,

Tavuk Şiş Dürüm: Cemre-Tahsin

Nohut Dürüm: Sergen-Dilara 

Adana, Urfa, Tavuk Şiş, nohut dürüm, çöp şiş çeşitlerinin yer aldığı düelloda kırmızı takım galip geldi. 

Mavi takım haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kaybetti. Bireysel dokunulmazlık oyununda en iyi tabağı yapan isimler; Esra, Kıvanç ve Cemre oldu. Gecenin sonunda ise bireysel dokunulmazlığı Kıvanç elde etti. Gecenin sonunda yapılan oylamanın ardından ilk eleme adayı olarak belirlenen isim Esra oldu.

HAFTANIN İKİNCİ TAKIM OYUNUNU KİM KAZANDI?

Haftanın ikinci takım oyununda skoru 1-1 yapmak isteyen mavi takım ve haftayı lider kapatmak isteyen mavi takım Ratatouille yemeğini en başarılı şekilde yapmaya çalıştı. Haftanın ikinci takım oyununda tek yemek, beş düello oldu. İşte eşleşmeler:

Sergen - Dilara

Tahsin - Barbaros

Cemre - Eren

Hasan - Kıvanç 

Esra - Batuhan

Oyunun kazananı Sergen kaptanlığındaki kırmızı takım oldu.

Allstar'da üçüncü defa müzayede şeklinde yapılan turda gecenin en başarılısı olarak seçilen isim Dilara oldu. Yapılan oylamada ise tüm takım arkadaşlarından oy alan Cemre eleme potasına giren ikinci isim oldu.

HAFTANIN ÜÇÜNCÜ TAKIM OYUNUNU KİM KAZANDI?

Haftanın üçüncü dokunulmazlık oyununda yarışmacılar hamsi düellosunda karşı karşıya geldi. Kaptanların seçtiği düelloda eşleşmeler ise şöyle yapıldı;

Hamsi buğlama: Barbaros-Eren

Hamsili ekmek: Cemre-Batuhan

Hamsi böreği: Dilara-Sergen

Hamsi kağıt kebap: Tahsin-Esra

Hamsi kayganası: Kıvanç-Hasan

45 dakika sürede yarışmacılar tarafından hazırlanan yemekler sonucunda şeflerin kararı ile dokunulmazlığı kırmızı takım kazandı.

Dokunulmazlık oyununu kaybeden mavi takım yarışmacıları gecenin ikinci etabında bu kez bireysel dokunulmazlık için yarıştı. Şeflerin değerlendirmesi ile kazanan Dilara oldu.

Mavi takımda yapılan oylamada ismi en çok çıkan yarışmacı Kıvanç oldu. Böylece bu haftanın son eleme adayı Kıvanç olarak belirlendi.

ÖDÜL OYUNUNU KİM KAZANDI?

Masterchef Allstar'da 8 Aralık'ta yayımlanan bölümde Masterchef tarihinden ilk defa gerçeklenen bir konsept kullanıldı. Bu bölümde yarışmacılar kullanacakları bıçakları seçti:

Sergen - Kıvanç: Şef Bıçağı

Eren - Barbaros: Et Bıçağı - Kuzu Eti

Batuhan - Cemre: Sebze Bıçağı - Vejetaryen

Hasan - Dilara: Ekmek Bıçağı - Hamur İşi

Tahsin - Esra: Dilimleme Bıçağı - Dana Eti

Büyük ödülün sahibi Sergen oldu...

SON ELEME ADAYI KİM OLDU?

Şef Murat Bozok'un konuk olduğu bölümde yarışmacılar deniz tarağı isimli tabağını yapmak için önlük giydi. Gecenin en başarılı tabağına sahip olan 3 isim Hasan, Barbaros ve Tahsin oldu.

İkinci turda yarışmacılar sıfır atık konseptinde mücadele verdi. Bu turda verilen malzemeler ricotta, kapya biber, yer elması, Çin marulu, rezene sapı, siyah turp, börülce, fasulye, mısır unu, ayva, siyah pirinç, susam ve kabuklu badem oldu. 

Verilen süre ile Batuhan, Sergen, Eren ve Dilara'nın hazırladığı tabaklar şefler tarafından değerlendirdi. En iyi tabağı yapan Sergen ve Eren yukarı çıktı. 

Gecenin en başarısız tabağını yaparak eleme potasına giren son isim Dilara oldu.

HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİM OLDU?

Böylece bu haftanın eleme adayları; Esra, Cemre, Kıvanç ve Dilara olarak belirlendi.

ALLSTAR'DA ELEME GÜNÜ...

Potaya dahil olan 4 yarışmacı 10 Aralık Pazar günü yayımlanan bölümde en başarılı yemekleri çıkararak potadan kurtulmaya çalıştı. Yarışmacılar ilk turda Torik Balığı ve meyan kökü kullanarak, ikinci turda ise Mehmet Şef'in tabağını en başarısız şekilde yapmamaya çalıştı...

Kıvanç 58 puanla birinci Esra 55 puanla ikinci oldu. Eşit oy alan Dilara ve Cemre arasında düello oynanandı. Gecenin üçüncü turunun ardından nihayet elenen isim belli oldu. Şefler tarafından Dilara'nın tabağı daha başarılı bulundu. Böylece Cemre Allstar'a veda etti..


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler