Dick Advocaat: Başkan'a 1-2 oyuncuya ihtiyacımız var dedim

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat ile futbolcu Mehmet Topal, Grasshopper ile yarın oynanacak UEFA Avrupa Ligi Play Off Turu Rövanş maçı öncesinde karşılaşmanın oynanacağı Letzigrund Stadyumu'nda bir basın toplantısı düzenledi.Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Advocaat, Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşmenin sorulması üzerine takviye istediğini belirtti.
Yayınlanma tarihi: 25 Ağustos 2016 Perşembe, 10:39

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat ile futbolcu Mehmet Topal, Grasshopper ile yarın oynanacak UEFA Avrupa Ligi Play Off Turu Rövanş maçı öncesinde karşılaşmanın oynanacağı Letzigrund Stadyumu'nda bir basın toplantısı düzenledi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Advocaat ile Mehmet Topal, yarın sahada tüm ciddiyetiyle mücadele eden bir Fenerbahçe olacağının altını çizerken, gruplara kalmak için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını ifade ettiler.

MEHMET TOPAL: "EN İYİ OYUNUMUZU OYNAYACAĞIZ"

Basın toplantısında ilk söz alan isim Mehmet Topal oldu ve karşılaşmaya ilişkin görüşlerini şu şekilde paylaştı:
"Öncelikle herkese merhabalar. Kendi evimizde oynadığımız ve 3-0 kazandığımız ilk maç var. Biz bunun rehavetine kapılmayacağız. Yarın kendi seyircisi önünde oynayacak bir takım olacak. Bizler 1-0'lık galibiyet bizim için bir avantajdır diye sahada olmayacağız. Yarınki maçın ciddiyetinin farkındayız. Sahada en iyi oyunumuzu oynayıp gruplara kalmak istiyoruz."

Medipol Başakşehir ile oynanan maçta rakip takım oyuncusu Cengiz ile girdiği pozisyonu değerlendirerek sözlerini sürdüren Topal, "Başakşehir maçında Cengiz ile yaşadığım pozisyon çok üzücüydü. Büyük sakatlığa da sebep olabilirdim. Ama görüntülerde de göreceksiniz, ayağım topa yetişmeyince hemen çektim ve diğer ayağım da çime takıldı. Bu görüntülerde de görülüyor. Topa müdahale ederken Cengiz'in kaval kemiğine istemeden de olsa vurmuş oldum. Talihsiz bir andı ve umarım ki bir daha böyle bir pozisyon olmaz" şeklinde konuştu.

Son olarak her zaman takıma faydalı olmaya çalıştığının altını çizen Mehmet Topal, "Hocamızın oyun anlayışı ve oynatmak istediği oyun daha farklı. Bizler hocalarımızın sistemine, oyun anlayışına uymak zorundayız. Hocalarımız sahada bazı sorumluluk veriyor ve bizden özel şeyler isteyebiliyorlar. Bizler de istenileni yapmaya çalışıyoruz. Takıma faydalı olmaya çalışıyorum. Umuyorum ki hocamın isteklerini karşılayabilirim" diyerek sözlerini noktaladı.

DİCK ADVOCAAT: "TÜM CİDDİYETİMİZLE SAHADA OLACAĞIZ"

Daha sonra sözü alan teknik direktör Dick Advocaat, yarınki karşılaşmaya ilişkin şu şekilde konuştu:
"Yarın ilk 11'de kim olacak bunu maçta göreceksiniz. Aynı şekilde oyuncularım da yarın görecek bunu. İlk maçtan 3-0'lık bir galibiyetle ayrıldık ama biz yine de yarın kazanmak için sahada olacağız. Yarınki maçı ciddiye almalıyız. Dün akşam Şampiyonlar Ligi'nde neler oldu, gördük. Ciddiyetimizi kaybetmemeliyiz. Açıkçası şunu da söylemek istiyorum; ligde oynadığımız maçta Grasshopper maçına göre çok daha iyi ve çok daha coşkulu bir görüntü sergiledik. Her maç üzerine katarak devam etmeliyiz. Yarın ciddi bir şekilde sahada olacağız."

Basın mensuplarının, Başkan Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşmenin detaylarını sorması üzerineyse, "Başkanımız ile görüşmeyi yaptık. 1-2 oyuncuya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Daha dengeli bir kadro kurmak için gerekli olduğunu söyleyebilirim. Bununla ilgili de çalışmalar sürüyor. İnanıyorum ki ilerleyen günlerde bununla ilgili aşama kaydedeceğiz" şeklinde bir açıklamada bulundu.
Advocaat, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Başkanımızla çok iyi bir görüşme yaptık. Takımımıza ve maçlara ilişkin konuştuk. Nasıl bir çalışma içinde olacağımızı paylaştık. Başkanımız da konuya açıkçası fanatik bir şekilde yaklaştı ve heyecanlıydı. Bu da beni mutlu etti. Nasıl bir oyun tarzım var başkanımıza onu anlattım. Kadroya ilişkin bir değerlendirmede bulunduk, çünkü elimizde daha fazla seçenek olmalı. Başkanımızın da görüşü benimle aydıydı. Hemfikir olduğumuzu gördüm."

Son olarak, transfer konusunda bir açıklamada bulunan Advocaat, "Biz tüm iyi oyuncularla ilgileniyoruz. Aslında iyi fikir de değil, buradan isim isim olarak bahsetmek. Ama oyuncular burada olsunlar ve buraya gelsinler ondan sonra ben size neden aldığımızı söyleyeyim" dedi.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Aziz Yıldırım, Mehmet Topal