İlahiyatçı Sifil'den dolar 'fetva'sı: Bozdurmak farzdır

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebubekir Sifil, sosyal medya hesabından yükselen dolarla ilgili açıklama yaptı. Sifil;""Elinde dövizi, altını olanların bozdurup TL’ye çevirmesi farz-ı aynıdır" ifadelerini kullandı. İlahiyatçı Sifil, "deve sidiği şifadır" sözleriyle gündeme gelmişti.

Yayınlanma: 13.08.2018 - 11:38
Abone Ol google-news

İslamcı cenahın önemli isimlerinden Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebubekir Sifil, sosyal medya hesabından yükselen dolarla ilgili açıklama yaptı.

“BOZDURUP TL’YE ÇEVİRMESİ FARZ-I AYNDIR”

 Sifil şu ifadeleri kullandı:

 “Yaşadığımız, adı konulmuş bir istiklal savaşıdır. Bu savaşta tarafsız kalmak, sessiz kalmak düşmanla işbiriliğidir. Elinde dövizi, altını olanların bozdurup TL’ye çevirmesi farz-ı aynıdır.”

<haber-dikey:786099>

 "SİYASÎLERİN VE BÜROKRATLARIN BU KONUDA ÖN ALMASI ELZEMDİR”

Sifil daha sonra yaptığı paylaşımında ise, ilk söylediklerin anlaşılmayan ya da yanlış anlaşılan hususlar olduğunu belirterek şunları kaydetti:

 “Daha açık yazayım: Acil/ertelenemez ihtiyaç, döviz/altın üzerinden borçlanmış olmak gibi özel/zorunlu durumlar haricinde tasarruf amacıyla döviz/altın bulunduran herkesin bozdurup ? alması farzdır. Özellikle yöneticilerin, iş çevrelerinin, siyasîlerin ve bürokratların bu konuda ön alması elzemdir. Onlar bu millî sorumluluğun yerine getirilmesinde örnek olursa insanımız üzerine düşeni fazlasıyla yapacaktır.”

 


En Çok Okunan Haberler