Kılıçdaroğlu: Rıza'nın önüne yatanlar bize hesap sormaya kalkıyor

Cuhmuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ataşehir Belediyesi'nde CHP'li Başkan Battal İlgezdi'nin görevden alınması ile ilgili konuştu: Rıza'nın altına yatanlar bize hesap sormaya kalkıyor.

Yayınlanma: 09.12.2017 - 14:08
Abone Ol google-news

<video:882895>

.İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

"Vatandaşlarımızından ricam belediye başkanına sahip çıkacaksınız"

"Biz masa başında kurulan bir parti değiliz, hakkı ve hukuku savunan bir partiyiz. Türkiye'nin birleştirici gücüyüz. Biz Kuvay-i Milliye ruhunu taşıyan bir partiyiz. Bütün gücünüzle gelseniz üstümüze, bir tırnağımızı bile sökemezsiniz.Sanıyorlarki birşeyler yapacağız, geri adam atacak.Bizim belediye başkanımız ve akrabaları Man Adası'nda şirket mi kurdu.Belediye başkanlarımıza seçildiklerinde harcadığınız her kuruşun hesabını vereceksiniz dedim.Battal başkanımıza da bunu söyledim.Biz gücümüzü Saray'dan değil, milletten alıyoruz."

Man adası tazminat davaları

"Açtıkları tazminat davalarıyla bizi korkutacaklarını sanıyorlar. Senin feriştahın gelse bizi korkutamaz."

"Rıza' nın önüne yatanlar bize hesap sormaya kalkıyor"

"Hükümete sormak istiyorum! Rızaa'nın önüne yatanlara niye birşey yapmadınız. Ayakkabı kutularına niye birşey yapmadız.? Rıza' nın önüne yatanlar bize hesap sormaya kalkıyor. Sen önce bunun hesabını vereceksin."

"O ihanet yaftasını boynunuza asacağım"

"Rıza Sarraf'ı Türk Bayrağı ile ekrana çıkartanların yaptıkları ihanettir. O ihanet yaftasını boynunuza asacağım. Sizi rezil edeceğim, rezil.

Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır. Bütün vatandaşlarıma çok açık ve net bir çağrı yapıyorum; Hangi belediye olursa olsun, belediyelerinize gidiniz. Belediye başkanlarına sahip çıkınız."

"Bizim belediye başkanlarımız ağlayarak görevini bırakmayacak"

"Bizim belediye başkanlarımız ağlayarak görevini bırakmayacak. CHP'li olmak demek Rıza Sarraf'a değil Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e sahip çıkmak demektir. Kaynak: 'Reza'nın önüne yatanlar bize hesap sormaya kalkıyor"

Kılıçdaroğlu: Ataşehir kararı hukuksuzdur


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler