A+ A-

Süleyman Seba anılıyor

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vefatının üçüncü yıl dönümünde anma mesajı yayımladı.
Yayınlanma tarihi: 13 Ağustos 2017 Pazar, 11:15

[Haber görseli]

Beşiktaş'ın efsanevi başkanı Süleyman Seba, ölümünün 3'üncü yılında anılıyor. Türkiye Futbol Federasyonu ve üç büyükler Seban'ın vef atının 3'üncü yıl dönümüne ilişkin anma mesajı yayımladı.

TFF' tarafından yayımlanan mesajda, "Türk futbolunu yücelten erdemlerin sembol ismi, Onursal Başkanı olduğu Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün ve tüm futbolseverlerin ortak değeri Süleyman Seba'yı 3 yıl önce kaybettik. Tüm renklere saygısı, efendiliği, centilmenliği ve ömrünün sonuna kadar da duruşuyla futbolun saygınlığı konusunda hepimize örnek olan, adını Süper Lig'in 2014-2015 sezonuna vermekten onur duyduğumuz Sayın Süleyman Seba'yı özlüyor, aramızdan ayrılışının üçüncü yılında hasret, saygı ve rahmetle anıyoruz" denildi.

BEŞİKTAŞ

Beşiktaş, kulübün onursal başkanı Süleyman Seba için vefatının üçüncü yıl dönümünde sosyal medya hesaplarından Seba'nın fotoğrafı ile "Beşiktaş'ı üzmesinler" sözünün yer aldığı paylaşımda bulunarak şu ifadelere yer verdi: "Onursal başkanımız Süleyman Seba'yı vefatının üçüncü yılında saygıyla, özlemle ve rahmetle anıyoruz."

FENERBAHÇE

Fenerbahçe'nin internet sitesinde Başkan Aziz Yıldırım ile Seba'nın fotoğrafının yer aldığı mesajda, "Efsanevi spor adamı,
Beşiktaş Jimnastik Kulübünün unutulmaz başkanı Süleyman Seba'yı, ebediyete intikal edişinin üçüncü yıl dönümünde saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

GALATASARAY

Galatasaray Kulübü ise sitesinden paylaştığı mesajda, "Vefatının üçüncü yılında, taraflı tarafsız her futbolseverin sevgisini kazanmış
değerli spor adamı ve Beşiktaş Jimnastik Kulübünün efsane başkanı Süleyman Seba'yı saygı ve rahmetle anıyoruz" şeklinde ifadeler kullandı.


TRABZONSPOR

Bordo mavili kulübe ait sosyal medya hesabı twitterdan konuyla ilgili olarak yapılan paylaşımda, “Tüm renklere saygısı, centilmenliği ve duruşuyla örnek teşkil eden Süleyman Seba’yı aramızdan ayrılışının 3'üncü yılında saygıyla anıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Aziz Yıldırım