Türk Ocakları başkanından heykele 'Şort' talebi

Malatya Türk Ocakları Şube Başkanı, ilde bulunan bir heykele şort giydirilmesi için girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

Yayınlanma: 01.08.2018 - 18:50
Abone Ol google-news

Malatya Türk Ocakları Başkanı Nadir Günata, şehrin göbeğinde bulunan Atatürk Heykelinin yanında yer alan, çıplak genç figürüne şort giydirilmesi için girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

Günata, heykel traşlığın da bir sanat dalı olduğunu ifade ederek “Sarf edilen emek nedeniyle her sanatçı ve her sanat eseri övgüyü hak eder. Ancak ortaya konulan sanat eserlerinin toplumun sosyal ve ahlaki değerleriyle çelişmemesi de icap eder” dedi.

'ŞORT GİYDİRİLMESİ İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNACAĞIZ'

Günata, birçok resmi törenin yapıldığı ve her gün binlerce vatandaşın gördüğü Orduevi önündeki Atatürk Anıtında Atatürk’ün heykelinin yanında çıplak bir genç figürünün de yer aldığını belirterek “Malatya halkı tarafından yıllardır bu durum yadırganmaktadır. Bu durum asla Atatürk gençliğine yakışmamaktadır. Bu genç figüre en azından bir şort giydirilmesi için Malatya Türk Ocakları olarak ilgili makamlara gerekli girişimlerde bulunacağız. Bu bağlamda gerek sivil toplum örgütlerinin gerekse Malatya kamuoyunun desteklerini beklediğimizi halkımıza saygı ile duyuruyorum” diye konuştu.

 


En Çok Okunan Haberler