Suruç'ta patlama... Yaralılar var

Şanlıurfa'nın Suriye sınırındaki Suruç İlçesi'nde, polis kontrol noktası yanındaki çöp konteynerine konulan bombanın uzaktan kumandayla patlatılması sonucu, 1 özel harekat polisi ile 2 işçi yaralandı.

DHA
13 Şubat 2015 Cuma, 11:01

Olay, bugün saat 10.45'te ilçenin girişindeki Suruç- Aligör karayolu üzerindeki polis kontrol noktası yanında meydana geldi. İddiaya göre, polis noktası yakınındaki çöp konteynerine konulan bomba, uzaktan kumandayla infilak ettirildi. Büyük gürültüyle patlayan bomba, kontrol noktasındaki zırhlı polis aracın yanında bulunan ve görevlendirmeyle Manisa’dan Suruç’a geldiği öğrenilen Özel Hareket polisi Sıddık Bilgin ile yine yakında bulunan demir doğrama atölyesinde kaynak işçisi olarak çalışan Adnan Akaltun ile Mehmet Şahinsoy yaralandı. Patlamada, çöp konteynerinin yakınında park halinde bulunan 63 PP 179 plakalı park halindeki otomobil de hasar gördü.

Suruç'taki patlamada son durum - VİDEO

Patlama ihbarının ardından alarm durumuna geçilirken, bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralanan polis ile 2 işçi, ambulansla Suruç Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Acil serviste ilk müdahalesi yapılan 3 yaralı, daha sonra Şanlıurfa’ya sevk edildi.

Patlamanın ardından Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi ile Emniyet Müdürü Eyyüp Pınarbaşı olay yerine geldi ve inceleme yapan polis ekiplerinden bilgi aldı.

Bomba imha uzmanlarının yaptığı incelemede ise 3 kişinin yaralanmasına yol açan bombanın, uzaktan kumandayla patlatıldığı saptandı. Bölgede önlemlerini en üst seviyeye çıkaran polis, saldırıyı yapan kişi ya da kişilerin bulunması için çalışma başlattı.

İl Emniyet Müdürü Eyyüp Pınarbaşı, Suruç ilçesindeki patlamada yaralanan biri polis memuru 3 kişinin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Pınarbaşı, patlamanın meydana geldiği 11 Nisan Mahallesi'ndeki incelemelerinin ardından olayda yaralanan polis memuru Sıddık Bilgin, Adnan Akaltun ve Mehmet Şahinsoy'u tedavi gördükleri Balıklıgöl Devlet Hastanesinde ziyaret etti.

Hastane yetkililerinden bilgi alan Pınarbaşı, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaralanan 3 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti.

Olaydan duyduğu üzüntüyü dile getiren Pınarbaşı, "Patlamayla ilgili araştırmalarımız sürüyor, detaylı bilgileri daha sonra paylaşacağız" dedi.

Bu arada İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri patlamanın meydana geldiği alandaki çalışmalarını tamamladı. Patlamada hasar gören otomobil ise incelenmek üzere İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. İlçe giriş ve çıkışındaki güvenlik önlemlerinin de artırıldığı gözlendi.