Vahşet kelimesi az kalır

Tarsus’ta 3 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan, dere yatağında ölü bulundu. Özgecan’ın bindiği minibüsün şoförü ve bir arkadaşı tarafından önce bıçaklandığı sonra da yakıldığı belirlendi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alınırken 1 kişi ise aranıyor.
Yayınlanma tarihi: 14 Şubat 2015 Cumartesi, 04:16

[Haber görseli]

Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1. sınıf öğrencisi Özgecan Aslan’a ulaşamayan ailesi kızları için kayıp başvurusu yaptı. Polisin geçen çarşamba gününden bu yana her yerde aradığı Özgecan’dan dün kötü haber geldi.

Sosyal medya Özgecan'ın katil zanlısının fotoğraflarını konuşuyor

Galatasaray'dan Özgecan Aslan tweeti
Özgecan son yolculuğuna uğurlanıyor - VİDEO
[Haber görseli]
Önceki akşam jandarma noktasında durarak anayola nasıl çıkacağını soran minibüs sürücüsü Suphi A’nın (26) hareketlerinden şüphelenen jandarma Suphi A’yı takibe aldı. Ormanlık alana doğru giden minibüsü durduran jandarma araçta yaptığı aramada kan izlerine rastlayınca Suphi A. ve araçta bulunan babası Necmettin A. (50) ile Fatih G’yi (20) gözaltına alındı. Kan lekelerini, “minibüste yolcular arasında kavga çıktı” diye açıklayan 3 şüpheli ifadelerinin ardından serbet bırakıldı. Özgecan’ın kayıp olduğu ihbarı gelince minibüste yeniden yapılan aramada bulunan bir kadın şapkasından şüphelenen jandarma, şapkayı kayıp Özgecan’ın babası Mehmet Aslan’a gönderince vahşet ortaya çıktı. Çapraz sorguya alınan Necmettin A. ve Fatih G, genç kızı bıçaklayarak öldürdüklerini, cesedini benzin dökerek yaktıklarını, ardından da Çamalan Köyü Alman Mezarlığı yakınındaki Cin Deresi yatağına attıklarını itiraf etti. Jandarma tarif edilen yerde Özgecan’ın yanmış cesedini buldu.

[Haber görseli]

‘Minibüse bindi kayboldu’

Özgecan’ın adı açıklanmayan bir arkadaşı, üzerindeki kıyafetlerden genç kızı teşhis etti. Fenalaşan genç kıza sağlık ekipleri müdahale etti. Genç kız, çarşamba günü alışveriş merkezine gidip yemek yedikten sonra minibüse bindiklerini anlatarak “Ben yolda indim o da evine gitmek üzere devam etti. Aynı gece kayıp olduğu bilgisini aldık” dedi. Gözaltına alınan Necmettin A. ve Fatih G.’nin sorgusu yakalanması için çalışma başlatıldı.

Özgecan'ın annesine son sözü: Annem merak etmesin...

Özgecan cinayeti zanlıları linç edilmek istendi

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Mehmet Aslan