A+ A-

Musa Anter Ödülü Cumhuriyet’e

24. Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri Cigerxwun Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Gazetemiz Diyarbakır muhabiri Mahmut Oral Türkçe haber dalında birincilik ödülü aldı.
Yayınlanma tarihi: 24 Eylül 2016 Cumartesi, 21:49
Gazetemizin Diyarbakır Muhabiri Mahmut Oral, “Cizre’den kalan” haberiyle Türkçe Haber dalında birincilik ödülü aldı. Ödülünü Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın elinden alan Mahmut Oral, “Musa Anter Ödülü meslek yaşamını taçlandırdı” dedi.DİHA muhabiri Cihan Ölmez de Türkçe haber dalında birincilik ödül aldı. Gazeteci Celal Başlangıç’a sokağa çıkma yasakların birinci yılında hazırladığı dizi haber-röportajlar nedeniyle Jüri Onur Ödülü verildi. Kürtçe Haber dalında DİHA muhabiri Gökhan Altay, fotoğraf dalında JİNHA muhabiri Handan Tufan, karikatür dalında ise Özgür Evran ödül kazandı. Görüntü dalında ödülü ANHA muhabiri Dicle Ehmet’in ile DİHA mubari Bilal Güldem paylaştı. Gurbetelli Ersöz Kadın Haberciliği Ödülü’ne ise JINHA Ferda Yılmazoğlu ödül aldı.
Aslı Erdoğan, Necmiye Alpay, tutuklu gazeteciler ve Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenlerine onur ödülü
Özgür Gündem gazetesi ile dayanışmak amacıyla başlatılan “Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği” kampanyasına katılan 100 kişi, Özgür Gündem’in tutuklu Yazı İşleri Müdürü İnan Kızılkaya, Genel Yayın Yönetmeni Zana Kaya, Özgür Gündem’in Yayın Danışma Kurulu üyesi olan ve geçtiğimiz ay tutuklanan yazar Aslı Erdoğan ile dil bilimci Necmiye Alpay’a “Onur Ödülü” verildi.
Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Necmiye Alpay, Gültan Kışanak, Musa Anter

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler