Köşe Yazısı

Kapat
A+ A-

Garanti sonuç

24 Ağustos 2018 Cuma

Maça kötü başlayan ve kalesinde golü gören Beşiktaş’ın hemen akabinde eşitliği sağlaması çok önemliydi. Bu gol temsilcimizi kendine getirirken, Partizan’ı da demoralize etti.
Nitekim golden sonra daha rahat oynayan Siyah- Beyazlılar, bir deplasman takımı olarak rakip kalede aradığı fırsatları fazlasıyla buldu. Ancak bunları cömertçe harcadı.
Beşiktaş’ın bu sezon savunmada yaptığı hatalar dikkat çekiyor. Amatörce yedikleri gol dışında rakibe önemli fırsatlar da verdi. Bunda da en önemli etken takım savunmasının henüz oturmamış olması... Partizan ise savunmada yetersiz, hücumda etkili bir takım. Özellikle Pepe ve Medel ikilisi Zakaric ve Gomes’i durdurmakta çok zorlandı...
Hakemin Partizan’ın aşırı sertliğine göz yumması Beşiktaş’ın oyununu bozdu. Sırp temsilcisinin özellikle ikinci yarının başında kurduğu 15 dakikalık baskıda bu toleransın katkısı çoktu.
Siyah-Beyazlıların bu baskıyı kırması uzun sürmedi. 60. dakikadan sonra oyunu rölantiye aldı. Tempoyu düşürdü. Ayağa garanti pas yaptı. Oyunun kontrolünü eline aldı. Türkiye’ye avantajlı bir skorla dönmesini bildi. Hakemin, Ivanovic’in Quaresma’ya yaptığı kasıtlı harekete göz yumması komikti.

Tümü Hasan Al - Son yazıları

Trabzon, tarihi borca koşuyor 22 Eylül 2018 Cmt
Konsantrasyon 2 Eylül 2018 Paz
Garanti sonuç 24 Ağustos 2018 Cum