Candan Kardeşler kimdir? Bahar Candan ve Nihal Candan neden tutuklandı?

Sosyal medya fenomenleri Bahar Candan ve Nihal Candan savcılıktaki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemede tutuklandılar. Birçok yurttaş Candan kardeşlerin neden tutuklandığını merak ediyor. Peki Candan Kardeşler kimdir? Bahar Candan ve Nihal Candan neden tutuklandı?

Yayınlanma: 17.11.2023 - 16:28
Candan Kardeşler kimdir? Bahar Candan ve Nihal Candan neden tutuklandı?
Abone Ol google-news

Dilan ve Engin Polat olayının ardından Polis kara para aklayan sosyal medya fenomenleri için çalışmalar başlattı. Bu çalışmalar kapsamında Candan kardeşler hakkında da kara para aklama iddiasıyla gözaltı kararı alındı ve çıkarıldıkları mahkemede tutuklandılar. Bu olayın ardından yurttaşlar Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin kim olduğunu merak etmeye başladı. Peki Candan Kardeşler kimdir? Bahar Candan ve Nihal Candan neden tutuklandı?

BAHAR CANDAN KİMDİR?

Bahar Candan 17 Şubat 1998 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Lisans öğretimini hukuk bölümünde tamamlayan Bahar Candan "İşte Benim Stilim" yarışmasında ünlü olmuştur. Nihal Candan'ın kardeşidir ve babası Yardımcı Doçent Doktor Hakan Candan'ın ortanca kızıdır. "Dondurma Gibisin" adlı bir şarkısı bulunmaktadır. 

NİLAH CANDAN KİMDİR?

Nihal Candan 15 Haziran 1995 yılında Mersin'de doğmuştur. İstanbul Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim öğretimini gören Nihal Candan kardeşi gibi TV8'de yayınlanan Bu Tarz Benim yarışmasında popüler olmuştur. 7 Şubat 2016 tarihinde ise Survivor'a katılmış ve gönüllüler takımında yer almıştır. 

NİLAH CANDAN VE BAHAR CANDAN NEDEN TUTUKLANDI?

Bahar Candan ve Nihal Candan bir çetenin kara paralarını akladığı ve suç örgütüne üye olma suçlamalarından dolayı tutuklandı.

Üye oldukları çete resmi kurum ve kuruluşların icradan satışa çıkardığı araçları ucuza satarak güven kazanmış ve bu yöntemle araç talebi bulunan insanlardan para toplamıştır. Daha sonra ihalede sorun olduğu gerekçesi ile mağdurlara hem ödedikleri parayı hem de aracı teslim etmemiştir. 

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, "suç gelirlerini aklama" iddiasıyla yakalanan Alisya Bahar Candan ve kardeşi Gülnihal Çiçek ile Hacı İsrafil Sağlam'ın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüpheliler, Gayrettepe'de bulunan İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'nden Küçükçekmece Adliyesi'ne götürüldü.

Alisya Bahar Candan ve Gülnihal Çiçek'in poliste yaklaşık dörder saat süren ifadelerinde kendilerine 20'den fazla soru yöneltildiği ve suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi.

İfadesi sırasında sosyal medyadan yaptığı paylaşımda hesabına 12 milyon lira geldiği yönündeki açıklamaları hatırlatılan Candan'ın bu paylaşımı şaka amaçlı yaptığını söylediği belirtildi.

Alisya Bahar Candan, Gülnihal Çiçek ile Hacı İsrafil Sağlam ile ilgili çalışmanın, daha önce bir suç örgütüne yönelik yürütülen "nitelikli dolandırıcılık" ile ilgili soruşturmanın devamı niteliğinde olduğu kaydedildi.

Söz konusu soruşturmada, ülke genelinde çeşitli devlet kurumlarından ihale yoluyla ucuza araç aldıklarını beyan eden suç örgütü üyelerinin ulaştıkları mağdurlara ucuz araç satışı yaparak güvenlerini kazandıkları ve bu yöntemle araç talepleri alarak para topladıkları belirlenmişti.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler